Opet haos u Pazaru: Incidenti i pobeda Zvezde!

Prekid zbog gađanja od 20 minuta, četiri gola crveno-belih, vođstvo gostiju iz spornog penala i teška povreda golmana domaćina. Na kraju - 1:4!

Opet haos u Pazaru: Incidenti i pobeda Zvezde! Izvor: MN PRESS

U Novom Pazaru jednostavno ne može bez incidenata kada gostuju "večiti" rivali.

Utakmice visokog rizika na tamošnjem Gradskom stadionu su upravo takve - visokorizične, pa je Pazar, stoga, grad u kojem prekidi utakmica zbog divljanja navijača više i nisu novost.

Upravo to se dogodilo i danas, tokom meča koji je trajao 115 minuta i u kojem je šampion nastavio pobednički niz:

NOVI PAZAR - CRVENA ZVEZDA 1:4 (0:2)

Direktor Superlige s terena: Ovo nije fudbal!

Teško je u nekoliko pasusa i sabrati sve što se dogodilo danas u Pazaru. Počev od spornog penala u korist Zvezde, iz kojeg su crveno-beli poveli golom Aleksandra Lukovića, zaključno sa burnim finišom i pogotkom Dušana Anđelkovića u 113. minutu za konačnih 1:4.

Odluka arbitra Milana Ilića da u 23. minutu veoma diskutabilno dosudi penal prva je "zapalila" gledalište, koje je buknulo na zapadnoj tribini u 63. minutu utakmice, posle grubog faula rezerviste Zvezde Predraga Sikimića na golmanu domaćina Mladenu Živkoviću.

Ofanzivac crveno-belih je na poluvremenu zamenio povređenog strelca drugog gola Petra Orlandića, a u navedenom trenutku jako grubo i potpuno neoprezno startovao na čuvara mreže domaćina, udarivši ga nogom u lice, što je za posledicu, čini se, imalo i prelom vilice.

Arbitar Ilić pokazao je opravdano crveni karton Sikimiću, koji je pri odlasku u svlačionicu bio zasut predmetima i stolicama. Takva reakcija navijača Pazara podstakla je ostatak publike na zapadnoj tribini da još burnije reaguje, pa je nedugo potom i klupa sa Zvezdinim igračima gađana istim predmetima.

Logično i očekivano, meč je morao da bude prekinut.

Deo fudbalera Zvezde je pod "paljbom" otrčao u svlačionicu, deo je ostao na terenu, gde je i pomoćnik Dalibor Đurđević gađan (i pogođen?) tvrdim predmetom sa suprotne, istočne tribine. Usred jako mučnih scena, arbitar je u konstultaciji sa direktorom lige Vladimirom Bulatovićem i predstavnikom Žandarmerije dogovorio nastavak i priveo ga kraju uz opravdanu nadoknadu od čak 15 minuta.

Posle prekida teško je bilo fokusirati se samo na fudbal, iako su postignuta još tri gola.

Crvena zvezda potvrdila je šestu uzastopnu pobedu golovima Džona Ruiza (86. minut) i Dušana Anđelkovića pred poslednji zvižduk, dok je perspektivni vezista domaćina Anid Travančić jakim udarcem sa oko 20 metara matirao Damira Kahrimana, zatresavši mrežu kluba u kojem je pre tri leta bio na probi.

Na kraju, jer zbog tenzije i nije moglo drugačije, osvrnimo se i na rezultatski značaj ove utakmice.

Šampionu se piše šesta pobeda iz sedam kola, koju je ostvario sa drastično izmenjenim timom u odnosu na duel protiv Sasuola. Trener crveno-belih Miodrag Božović potpuno je promenio odbranu, iz napada izostavio Uga Vijeiru, a iz veznog reda Aleksandra Kataija, o čijem transferu posle meča nije imao konkretnu informaciju.

Sa druge strane, ekipa Zorana "Džimija" Marića doživela je i treći vezani poraz, koji je posle dobrog starta (dve pobede i remi) spustio na 11. mesto tabele Superlige, uz utakmicu manje.

ZVEZDA: Kahriman, Petković, Luković, Rendulić, Anđelković, Donald, Poletanović, Kanga, Ruiz, Mouče (od 86' Srnić), Orlandić (od 46' Sikimić).

NOVI PAZAR: Živković (od 80' Zečević), Vasilić (od 83' Đoković), Stanojević, Tintor, Marić, Mutavdžić (od 30' Lepović), Micevski, Dimitrijević, Travančić, Alivodić, Čečarić.

/Saisedo 83/

TABELA: Crvena zvezda 19, Vojvodina (-2) 13, Metalac 13, Radnički Niš 13, Spartak (-1) 12, Voždovac 11, Partizan 10, Napredak 9, Mladost 9, Rad 9, Novi Pazar (-1) 7, Radnik 6, Javor 6, Čukarički 5, Borac 5, Bačka 4.

KRAJ UTAKMICE, POBEDA ZVEZDE!

112' Crvena zvezda stavlja tačku na pobedu.

Dušan Anđelković postigao je prvi gol ove sezone snažnim udarcem sa leve strane, u bliži ugao Zečevićevog gola. Lopta je "slomila prste" čuvaru mreže domaćina.

...

101' Dobra šansa za Ruiza i odlična odbrana Zečevića!

Ofanzivac Crvene zvezde istrčao je kontru, izborio dobru poziciju za šut, a iskusni golman je nogom sačuvao mrežu.

100' Pazarci pokušavaju da postignu još jedan gol i da učine finiš zanimljivijim. Konstantno traju njihovi napadi, dok ističe 100. minut utakmice. Alivodić je centrirao iz kornera, a Tintor poslao loptu glavom samo do Donalda.

92' Lep gol i 1:3!

Anid Travančić, pominjani vezista koji je pre tri godine bio na probi u Zvezdi, šutirao je sa oko 20 metara i savladao Kahrimana jakim i preciznim udarcem. Poslao je loptu u donji desni ugao nakon što je sam sebi stvorio poziciju posle trka.

...

91' Velika šansa za Pazar, Miloš Lepović promašuje ceo gol.

Rezervista Pazaraca pokušao je volej udarcem posle prekida i prebacio prečku. Bilo je prostora da se namesti.

87' Crvena zvezda vodi 3:0! Strelac je Džon Ruiz.

Srnić je samo dva minuta posle ulaska protrčao po desnoj strani, poslao loptu u sredinu šesnaesterca, odakle je Kostarikanac mirnim udarcem savladao Zečevića.

...

85' Lepi driblinzi Ruiza i loš šut, sa oko 18 metara. Odmah potom, Božović menja Pabla Moučea, ubacivši Slavoljuba Srnića.

83' Alivodić je pokušao iz daljine, udarcem po zemlji, ali je Kahriman na mestu. Još jedna, poslednja izmena u Pazaru. Izlazi Jovica Vasilić, ulazi Aleksandar Đoković, napadač, bivši igrač Mladosti iz Lučana.

80' Meč je nastavljen, posle 18 minuta prekida. Tokom prekida, Srđan Plavšić zamenio je Gelora Kangu, koji se veoma očigledno ljutio što mora da izađe iz igre.

- Svi fudbaleri Zvezde vratili su se na teren, sudija Đurđević odlazi pod tribinu sa koje su ga malopre gađali i čini se da će meč biti nastavljen. Glavni arbitar Milan Ilić otrčao je do delegata i tamo traje sastanak sa predstavnicima Žandarmerije. Tu je i Vladimir Bulatović, direktor Superlige.

- Pogledajte kako je Sikimić povredio Živkovića i početak nereda na tribinama.

Novi Pazar – Crvena zvezda 0:2 Opsti neredi na stadionu 66‘

- Prekid traje desetak minuta. Sudije se konsultuju na terenu, dok na gol Novog Pazara staje iskusni Zlatko Zečević (33). Za to vreme, pomoćni sudija Dalibor Đurđević prinosi delegatu predmet kojim je gađan ili pogođen.

67' Prekid utakmice u Pazaru! Sikimić je gađan stolicama dok je izlazio sa terena i to je bio početak većih nereda, zbog kojih je i policija stala kraj aut linije. Meč je prekinut nakon što je klupa gostiju zasuta stolicama i predmetima sa zapadne tribine.

Sudija Ilić rekao je fudbalerima da se povuku u svlačionicu, što je poslušao deo ekipe gostiju. "Uprava napolje", skandiraju navijači domaćih.

64' Crveni karton za Sikimića! Napadač Zvezde isključen je posle gužve, zbog šutiranja čuvara mreže domaćina dok je ležao na zemlji. Zakasnio je centarfor u trci za loptom i nogom udario Mladena Živkovića, koji je ostao da leži na zemlji.

63' Kanga šalje loptu u kazneni prostor domaćina, gde Sikimić naleće na Živkovića i udara ga stopalom po licu. Sudeći prema reakciji fudbalera Novog Pazara, golman neće moći da nastavi utakmicu.

61' Jak pokušaj Donalda i sjajna odbrana Živkovića. Vezista Zvezde odlično je šutirao sa oko 23 metra od gola, a čuvar mreže domaćina odbranio posle lepe parade. Usledio je korner, posle kojeg nije bilo uzbuđenja.

60' Kanga simulira u kaznenom prostoru domaćina, sudija Ilić mu daje žuti karton. Sikimić odmahuje glavom ka Afrikancu i sugeriše da to ne bi trebalo da radi.

59' Domaći traže penal posle šuta Alivodića, mada se posle jednog pregleda snimka čini prilično jasnim da je loptom pogodio Rendulića u podignutu nogu.

57' Lukav pokušaj Alivodića, glavom sa prve stative, ali je Kahriman bio spreman za taj šut, pa je mirno uhvatio loptu.

54' Gužva na sredini terena. Micevski dobija žuti karton, kao i Donald, dok se domaći žale na nedosuđeni faul Poletanovića na Travančiću. Vezista Pazara zaista igra jako lepo na momente, pa je tako pre nekoliko momenata okretima predriblao dvojicu igrača Zvezde.

50' Jak šut Marića i prvi problemi za Kahrimana u nastavku! Levi bek domaćina "opalio" je sa više od 25 metara, gađao donji levi ugao, gde je golman Zvezde sačekao loptu i izbio je u korner.

48' Zanimljivo, spiker upozorava navijače Crvene zvezde da ne skandiraju nacionalističke poruke, dok se nije oglasio kada se sa tribina orilo "Ovo je Turska" ili slične poruke o Kosovu.

47' Prvi šut Zvezde u nastavku. Donald je šutirao posle ubacivanja iz drugog plana, a snažan udarac završio je na spoljnoj strani "male" mreže.

- Prva promena i u ekipi Zvezde. Ni Petar Orlandić ne može da nastavi utakmicu, pa njegovo mesto zauzima Predrag Sikimić. Dakle, veoma je moguće da su i Mutavdžić i strelac drugog gola za crveno-bele napustili igru zbog snažnog međusobnog duela sredinom prvog dela.

- POLUVREME -

45' Miran period meča posle burnih 15 minuta. Sudija Ilić produžio je meč za tri minuta, zbog nekoliko prekida. U međuvremenu, Mouče je izveo korner za Zvezdu, posle kojeg nije bilo nove šanse.

42' Još jedan duel u šesnaestercu domaćina, ovaj put Lukovića i Stanojevića, nakon čega kapiten Zvezde pada na travu, a sudija Ilić mu dodeljuje žuti karton.

40' Ofanzivac Zvezde Džon Ruiz pokušava da postigne i treći gol, šutem koji je Živković dobro "pročitao". Na stadion stižu i navijači crveno-belih.

37' Kahriman sada spasava gol crveno-belih. Odbrana Zvezde dopustila je Alivodiću da igra "jedan na jedan" sa Rendulićem u kaznenom prostoru, on je dodao loptu Čečariću, koji je šutirao snažno, ali se Kahriman iskupio za kiks od pre pet minuta.

33' Zvezda vodi 2:0! Strelac je Petar Orlandić.

Mičel Donald je poslao loptu ka Orlandiću, pas je samo nakratko prekinuo Jovica Vasilić i velikom greškom omogućio Crnogorcu brisan prostor pred golom domaćina. Napadač crveno-belih miran je pritrčao Živkoviću i smestio loptu u donji desni ugao.

Pogledajte Orlandićev pogodak:

Petar Orlandić

32' Pazarci ne kažnjavaju veliku grešku Damira Kahrimana!

Golman Zvezde pokušao je da dribla Anida Travančića daleko od gola, u blizini korner zastavice, ali mu je ofanzivac domaćina  oteo loptu i poslao je ka Enveru Alivodiću, koga je Petković sprečio da zatrese mrežu.

30' Izmena u redovima domaćina. Na teren istrčava Miloš Lepović, umesto povređenog Mutavdžića.

27' Navijači ubacuju predmete u teren, a zvanični spiker ih moli da to ne rade. "Već smo platili dovoljno kazni", apel je za domaće pristalice.

26' Sada navijači Novog Pazara traže faul. Čečarić je pao u duelu sa Rendulićem, a sudija Milan Ilić nije se oglasio ovaj put. Kanga se vratio sa zavijenom nogom na teren.

25' Zvezda vodi 1:0! Strelac je Aleksandar Luković, golom sa bele tačke. Šutirao je u levu stranu, poslao Živkovića u desnu i mreža se zatresla.

23 Penal za Zvezdu! Stanojević je zadržao nogu posle ispucavanja lopte i nakon toga udario Kangu. Sudija je procenio da je to faul i pokazao na belu tačku. Kanga još leži na zemlji, dok ljuta publika skandira protiv arbitra.

Prilično diskutabilna odluka.

Pogledajte start štopera gostiju, koji jeste udario Kangu otvorenim stopalom, ali tek nakon što je ispucao loptu.

Penal Za Crvenu Zvezdu - Novi Pazar - Zvezda Sport Nation

GOAL Lukovic [0-1] ( FK Novi Pazar - FK Crvena Zvezda )

21' Prekidi zbog povreda. Jovica Vasilić, defanzivac Pazara, i Petar Orlandić, napadač Zvezde, sudarili su se na sredini terena i nisu mogli da odmah ustanu. Lekarske ekipe istrčale su na teren.

20' Prvi korner i prva prilika za Novi Pazar. Alivodić je posle prekida šutirao sa oko 20 metara, lopta se odbila o jednog igrača Zvezde i umalo stigla do Čečarića... Napadač domaćih samo je zakačio, što nije zbunilo Kahrimana.

18' Ponovo preti Kanga, ovaj put opasnije - makazicama. Petković i Mouče izborili su se za centaršut sa desne strane, lopta je posle intervencije Stanojevića došla do Ruiza, a on je dodao do Gabonca, koji je pokušao da pogodi preko glave, ali nije bio precizan.

14' Prvi šut ka golu. Gelor Kanga je probao sa oko 18 metara i udarcem "iz kolena" promašio za nekoliko metara.

11' Levi bek Pazara Slavko Marić pravi faul na oko 20 metara od gola, zaustavivši Pabla Moučea. Prekid je centaršutom izveo Kanga, nakog čega je Milan Ilić dosudio faul na golmanu Živkoviću.

10' Još nema šansi, ni uzbuđenja. Rastrzana igra na obe strane.

8' Prekid utakmice zbog ubačenih baklji. Zvanični spiker moli domaće navijače da ne koriste pirotehniku, dok Donald iznosi baklje. "Uprava napolje", ori se sa tribina najjače do sada.

7' Rezervni igrači Zvezde na današnjoj utakmici su Supić, Cvetković, Ristić, Račić, Plavšić, Srnić i Sikimić.

4' Anid Travančić, ofanzivac domaćina, pravi faul na sredini terena. Zaustavio je Poletanovića i sudija Milan Ilić prekida igru. Zanimljivo je da je Travančić pre nekoliko leta (2013) bio na probi u Zvezdi tokom letnjih priprema.

2' "Uprava napolje", pevaju domaći navijači na početku utakmice.

- Meč je počeo! Na tribinama još nema gostujućih navijača, iako je najavljeno da će Beograđani imati podršku oko 400 pristalica.

Trener Crvene zvezde Miodrag Božović najavio je promene u ekipi i izvršio ih. Ipak, uz izmene, pružio je još jednu šansu izviždanom vezisti Pablo Moučeu.

U odnosu na ekipu koja je u četvrtak nastupila protiv Sasuola, šef struke šampiona zadržao je u početnih 11 samo petoricu, uključujući i golmana Damira Kahrimana.

Uz kompletno promenjenu odbranu i izmenu u špicu, gde počinje Petar Orlandić, Božović je u Novom Pazaru najmanje promenio vezni red, u kojem nema samo Aleksandra Kataija, umesto kojeg je u timu Gelor Kanga.

ZVEZDA: Kahriman, Petković, Luković, Rendulić, Anđelković, Donald, Poletanović, Kanga, Ruiz, Mouče, Orlandić.

NOVI PAZAR: Živković, Vasilić, Stanojević, Tintor, Marić, Mutavdžić, Micevski, Dimitrijević, Travančić, Alivodić, Čečarić.

Sudija: Milan Ilić.

Domaćin je sezonu počeo dobro i u prva tri kola osvojio sedam bodova, ali je u poslednje dve nedelje doživeo dva poraza - od Rada (0:2) i Borca iz Čačka (1:2). Sa druge strane, Zvezda je uz evropska posrtanja sačuvala mir u domaćim izazovima, pa na Gradski stadion stiže kao lider, sa pet ostvarenih pobeda u šest kola.

Ostanite uz MONDO i pratite meč u tekstualnom prenosu.