Burno u Pazaru: Da li je bio penal za Zvezdu?

Pogledajte situaciju sa utakmice u Novom Pazaru i recite nam da li su domaći bili s pravom ljuti na sudiju Milana Ilića.

Fudbaleri Crvene zvezde poveli su na vrućem gostovanju u Novom Pazaru golom kapitena Aleksandra Lukovića u 25. minutu igre nakon sporne odluke arbitra Milana Ilića dva minuta ranije.

Naime, prilikom jednog centaršuta s desne strane, visoki štoper domaćih Darko Stanojević izbio je loptu u polje "tik" pre nego što je do nje stigao ofanzivni vezista crveno-belih, Gelor Kanga, a potom đonom startovao na Kangin butni mišić, oborivši ga na zemlju i – s obzirom na lekarsku pomoć i bandaže koje su stavljene Zvezdinoj "osmici" – naneo mu lakšu povredu.

Sudija Ilić, na zaprepašćenje domaćih igrača i navijača, pokazao je na belu tačku i potom morao da izdrži pravi nalet nekolicine fudbalera u plavo-belom, koji su mu svašta govorili, ali i gurali ga.

Kada se gužva, bar na terenu, smirila (s tribina su i pre i posle toga uletale baklje, a navijači skandirali "ovo je Turska"), Luković je sigurno izveo najstrožu kaznu i doveo crveno-bele u vođstvo od 0:1, koje je malo kasnije Petar Orlandić pretvorio u 0:2.

Pogledajte sporni trenutak i recite nam – da li je arbitar Ilić pogrešio?