Premijer liga: Preokreti, makazice i lob!

Arsenal i Votford do pobeda nakon preokreta. Prelepi golovi u Premijer ligi...

Daleko od idealnog početka za Vest Hem.

Tim Slavena Bilića, koji je bio potpuni hit prošle sezone u Premijer ligi, izgubio je treću od četiri utakmice na startu

Bolje dane i bolju igru najavio su Mihail Antonio i Dimitri Paje pošto su njihovim golovima odnosno asistencijama "čekićari" poveli 2:0 već posle pola sata igre, ali su od tog trenutka bili neprepoznatljivi.

Sopstvenim greškama, ali i sjajnim potezima igrača Votforda, koji takođe ima problema ove sezone, rezultat je potpuno preokrenut...

Odion Igalo je "urnisao" mladog Birama i pogodio "kroz" njega, a u poslednjim trenucima poluvremena Troj Dini je lobovao Adrijana i njegove fudbalere koji su glavom pokušali da "izbace" loptu iz mreže. Šok je bio prevelik za fudbalere Vest Hema, koji sem briljantnog Pajea nije imao raspoloženog pojedinca, pa su Kapu (53. minut) i Holebas (63. minut) režirali kompletan preokret – 4:2 (2:2).

U drugom delu Londona  - takođe preokret, ali u nadoknadi vremena.

Navijači i igrači Sautemptona bili su žestoko iznervirani kada je sudija u drugom minutu nadoknade pokazao na jedanaesterac za Arsenal nakon duela Žozea Fontea i Olivijea Žirua, u kom je bilo obostranog povlačenja, a obojica su i završila na travi "Emirejtsa".

Žestoki protesti nisu urodili plodom, pa je Santi Kazorla preuzeo odgovornost i pogodio za 2:1.

Ali, na početku meča nije delovalo da će Arsenal slaviti...

Dušan Tadić je sjajno namestio loptu na 20-tak metara od gola, pogodio prečku, a lopta se od leđa Petra Čeha odbila u mrežu za veliko slavlje "svetaca", koji ne leže Arsenalu poslednjih nekoliko mečeva.

Ako je gol Dušana Tadića bio prelep – šta onda reći za majstoriju Lorana Košćelnog?

Francuski štoper najbolje se snašao nakon gužve nastale zbog kornera, a umesto da igrači Sautemptona izbace loptu oni su dozvolili da Košćelni ostane sam i da makazicama "zakuca" loptu u mrežu Forstera.

Još jedan tim koji ima probleme na početku sezone  je Stouk.

Oni su pred svojim navijačima "pregaženi" od strane Totenhema koji je drugim trijumfom (imaju sada 8 bodova) poslao poruku velikanima Premijer lige da će biti kandidat za titulu. Momak iz Južne Koreje – Son, postigao je dva gola, da bi ubedljivu pobedu doneli Dele Ali i Hari Kejn.

Prvu pobedu upisao je i Kristal Palas koji je iznenadio Midlsbro u gostima (2:1), dok je minimalu pobedu upisao Bornmut protiv VBA. Za "trešnjice" je na ovom meču debitovao i Džek Vilšir.