Valensija još bez bodova, a Aduriz je majstor

Katastrofalan početak sezone za Valensiju.

Ni u četvrtoj utakmici nove sezone fudbaleri Valensije nisu uspeli da stignu ni do boda, pa su "zakucani" za samo dno tabele sa porukom da su neophodne promene kako dogodine ne bi igrali drugoligaški fudbal.

Ne tako davno ovaj tim je znao da pripreti Barseloni i Real Madridu, ali i pored tga što ima sasvim zadovoljavajući igrački kadar - igra ispod svog renomea i realnog kvaliteta.

Oni su na gostovanju u Baskiji poraženi od Atletik Bilbaoa rezultatom 2:1 (2:1), a ovaj tim je uspeo da iskoristi sve njihove defanzivne slabosti, pa nije pomogao ni rani gol "slepih miševa".

Nakon oduzete lopte pred golom Gorke Iraizoza dobro se snašao Nani i odlično asistirao Medranu za vođstvo Valensije u 2. minutu, ali ništa više od toga nije moga ekipa Paka Ajesterana.

Već u 24. minutu savršeno izvedeni prekid sa desne strane u gol je sa druge stative pretvorio skočni Aric Aduric, čak i u 35-oj godini, pa Dijego Alves nije imao šanse da zaustavi njegovu "bombu".

Kada se činilo da će se na poluvreme otići sa remijem, Bilbao je opet pogodio.

Zaigrali su bolje i nakon katastrofalne ofsajd zamke zadnje linije Valensije - Benjat je proigrao Arica Aduriza koji je vrhom kopačke "bocnuo" loptu i prebacio je preko brazilskog čuvara mreže.

Čini se da je na "Mestalji" neophodna neka promena.