PLBIH: Krupa uništila "vukove", pobjeda Sarajeva

Fudbaleri Krupe sa ubjedljivih 3:0 slavili na gostovanju kod Olimpica, Sarajevo savladalo Mladost 4:3 i preskočilo gradskog rivala na tabeli.

Krupa uništila "vukove", pobjeda Sarajeva Izvor: MONDO/Samir Cacan

Debitant u Premijer ligi BiH, Krupa, posrnula je u protekla dva kola, ali se u nedjelju u meču 16. kola vratila na pobjednički kolosjek.

Ekipa Slobodana Starčevića sa ubjedljivih 3:0 savladala je Olimpic u gostima i tako prekinula seriju od dva poraza, te zadržala priključak sa vodećim timovima u vrhu tabele.

Dva od tri gola Krupa je postigla sa bijele tačke, ali iz opravdano dosuđenih jedanaesteraca, a na ruku im je išlo i isključenje u posljednje vrijeme vrlo nervoznog Bojana Regoje. On je zaradio prvi žuti karton zbog prigovora kod prvog jedanaesterca, a onda i skrivio drugi penal i zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Olimpic-Krupa 0:1by goloviliga

Olimpic-Krupa 0:2by goloviliga

Vođstvo od 2:0 Krupa nije ispustila i u drugom poluvremenu pogotkom Ljubenovića je potvrdila pobjedu kojom se zadržala na četvrtom mjestu na tabeli.

Olimpic-Krupa 0:3by goloviliga

Sarajevo je na svom terenu vodilo 4:1 na poluvremenu i imalo ubjedljiv trijumf u ruci, a onda vrlo lošom igrom u nastavku dovelo pobjedu u pitanje.

Mladost iz Doboj Kaknja uspjela je da preko uzmanovića i Maksimovića smanji na 4:3 i unese neizvjesnost u ovaj meč, ali nije mogla i do iznenađenja na Koševu.

Bordo tim je u vođstvo doveo Crnkić već u 11. minutu, a nakon još toliko minuta igre na semaforu je stajalo 3:0, nakon pogodaka Bekića i Hebibovića.

Sarajevo-Mladost 1-0,Crnkić goalby goloviliga

Sarajevo-Mladost 2-0 - Bekićby goloviliga

Sarajevo-Mladost 3-0,Anel Hebibović goalby goloviliga

Iako je Mladost smanjila preko Hebibovića, na odmor se otišlo sa tri gola prednosti za Sarajevo, jer je Crnkić u finišu prvog poluvremena postigao svoj drugi gol.

FK Sarajevo - FK Mladost DK - 4-1 Crnkićby goloviliga

Uslijedilo je drugo poluvrijeme u kojem su gosti bili bolji i postigli dva gola, ali ne toliko da naprave potpuni preokret.

FK Sarajevo - FK Mladost DK - 4-2 Maksimovićby goloviliga