Osveta Teveza

Mančester siti pobijedio gradskog rivala 2:1 u prvom meču polufinala Karling kupa, a golovima postigao bivšeg igrača Junajteda.

Osveta Teveza Izvor: MONDO

Gorio je Mančester u utorak uveče. U prvoj utakmici polufinala Karling kupa Siti je kao domaćin stekao prednost pred revanš zakazan za narednu srijedu na Old Trafordu - 2:1 (1:1).

Junajted je poveo u 17. minutu golom Rajana Gigsa, na asistenciju Vejna Runija, ali je onda Karlos Tevez za dva gola donio pobjedu "građanima" i do ludila doveo navijače bivšeg kluba.

Izjednačio je iz penala u 42. minutu, a trijumf Sitiju obezbijedio je pogotkom u 64. minutu, kada je glavom ubacio loptu u mrežu iz neposredne blizine.

Drugi polufinalni par Karling kupa čine Aston Vila i Blekburn. Ekipa iz Birmingema ima minimalnu prednost (1:0) pred revanš u srijedu na svom terenu.