SERIJA A: Atalanta od 0:2 do 2:2, Bariju bod u Đenovi

Atalanta je bila u mat poziciji protiv Bolonje, ali se iščupala, Bari vodio u Đenovi, ipak nosi bod.

SERIJA A: Atalanta od 0:2 do 2:2, Bariju bod u Đenovi Izvor: MONDO

U dva zaostala meča 17. kola Serije A (bili odloženi zbog snježnih padavina), dva remija.

U derbiju začelja, Bolonja je vodila protiv Atalante 2:0, ali su gosti iz Bergama uspjeli da osvoje bod, zahvaljujući spektakularnom golu Tiribokija sa 18 metara.

Bolonja je preko Di Vaja postigla dva gola u kratkom vremenskom periodu (20. i 34. minut), ali je Atalanta golom u 37. minutu (Manfredoni) najavila borbu do kraja. Gosti iz Bergama su u nastavku sve karte bacili u napad i to im se isplatilo u 60. minutu, kada je Tiriboki natrčao na loptu i sjajnim udarcem pogodio "paučinu".

U drugom meču, u kojem su se na stadionu "Luiđi Feraris", sastali Đenova i Bari, takođe podjela bodova.

Bari je poveo u 4. minutu preko Brazilca Bareta i bio je na putu da ostvari prvu pobjedu u Đenovi u svojoj istoriji. Ali, Milaneto je u 53. minutu sačuvao bod domaćinu, za koji nisu igrali Boško Janković (povreda) i Nenad Tomović (bio na klupi).

Poslije ovih rezultata nije bilo velikih pomaka na tabeli Serije A. Bari je "preskočio" Parmu i sada ima 30 bodova, Đenova je sada sa 28 bodova ispred Kjeva. Bolonja se bodom izjednačila sa Laciom i Udinezeom, a Atalanta je ostala treća otpozadi.