FUTSAL (EP): Pobjeda Srbije za četvrtfinale!

Srbija pobijedila Slovence golovima Rakića i Janjića, a u nedelju sa Rusijom za prvo mjesto u grupi i lakšeg rivala u narednoj rundi.

FUTSAL (EP): Pobjeda Srbije za četvrtfinale!  Izvor: MONDO

Eh, kada bi ovako moglo i na velike golove...

Futsal reprezentacija Srbije pobijedila je Sloveniju rezultatom 2:0 (0:0) i zahvaljujući ranijem trijumfu Rusije nad istim protivnikom (5:1) obezbijedila plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Mađarskoj!

"Orlove" je u vođstvo doveo Milan Rakić u prvom minutu nastavka, na asistenciju Marka Perića. Sudbinu Slovenaca zapečatio je Slobodan Janjić, pogotkom iz neposredne blizine u 29. minutu. Mečevi malog fudbala igraju se dva puta po 20 minuta.

Slovenija je pokušala da izjednači rezultat i tako obraduje svoje bučne navijače, ali je Kristijan Čujec pogodio samo stativu i tako propustio šansu da postigne bar počasni gol.

Ko će osvojiti C grupu, Srbija i Rusija će rješavati u nedelju od 20.30 časova, u areni Laslo Pap u Budimpešti.

Drugoplasirani tim sastaće se u četvrtfinalu sa pobjednik D grupe, najvjerovatnije Španijom (dvostruki uzastopni prvak Evrope), dok će osvajač C grupe u tom slučaju ići na Portugal ili Bjelorusiju.

Na prethodnom EP, održanom krajem 2007. godine u Portu, Rusija je u grupi pobijedila Srbiju rezultatom 5:3 i zajedno sa Španijom se plasirala u polufinale, dok su srpski fudbaleri zauzeli treće mjesto u grupi ispred Ukrajine.