Suze u Valensiji i kiša golova u Španiji

Golgeteri razočarali u subotu, ali su u nedelju i te kako bili raspoloženi u 14. kolu Primere. Valensija ispustila pobedu u 94. minutu.

Fokus 14. kola Primere bio je usmeren na događaj koji se odigrao u subotu posle podne na Kamp Nou. Veliki derbi završen je podelom bodova 1:1, u meču koji i nije bio preterano lep.

Ali, Španci nam ovom vikenda nisu ostali dužni.

Iako su u subotu čak dva susreta završena bez golova, u nedelju ih je bilo dosta. Na pet utakmica čak 18!

Počelo je u Sevilji i to kišom pogodaka. Betis i Selta odigrali su 3:3, a duel su obeležili preokreti. Gosti su poveli, ali su preko Ronkalja u 84. minutu uspeli da izbegnu poraz.

Atletik je tri boda upisao na San Mamesu protiv Eibara - 3:1, dok je Sporting istim rezultatom nadigrao Osasunu. Za razliku od Baskijaca, koji su strepeli sve do poslednjeg minuta, kada je Munijain otklonio sve dileme, Sporting je u 78. minutu poveo 3:0 i pitanje pobednika, ako ga je uopšte i bilo kod rezultata 2:0, je definitivno rešeno.

Aleksis je doneo prednost Alavesu već u četvrtom minutu, ali taj gol nije bio dovoljan za pobedu. Livaja je u 57. spasao Las Palmas poraza.

Sekunde su delile Valensiju od pobede...

"Slepi miševi" bili su na korak da savladaju Malagu i osvoje tri boda za hitan beg sa dna. Ali... Fudbal se igra dok sudija ne svira kraj, a u nedelju uveče je arbitar označio kraj meča tek pošto je Malaga izjednačila u 94. minutu - 2:2 .