FA KUP: Stojković primio dva gola od crno-bijelih

Golman srpske reprezentacije Vladimir Stojković debitovao za Vigan, primio dva gola, ali je i iščupao svoj tim u dva navrata.

FA KUP: Stojković primio dva gola od crno-bijelih Izvor: MONDO

Golman srpske reprezentacije Vladimir Stojković konačno stao među stative, a sudbina je htjela da nekadašnji čuvar mreže Crvene zvezde debituje za Vigan protiv ekipe koja nosi crno-bijele dresove.

U subotu, 23. januara, Stojković je poslije duže pauze dobio priliku da brani za Vigan u meču šesnaestine finala FA Kupa protiv Nots Kauntija iz Notingema.

Prvo poluvrijeme, Stojković neće pamtiti po dobru. Primio je dva gola, a drugi pogodak crno-bijelih iz Notingema bio je malo remek-djelo Bena Dejvisa koji je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara savladao golmana Vigana koji nije imao nikakve šanse da zaustavi udarac.

U drugom poluvremenu, međutim, Stojković se istakao sa dve odbrane i značajno je doprinio svom timu da stigne do izjednačenja, i izbjegne najveće iznenađenje u ovoj rundi takmičenja. Prema pravilima, igraće se novi meč 2. februara u kojem će Vigan biti domaćin.

U osminu finala FA Kupa plasirao se Čelsi, koji je bez problema prebrodio gostovanje drugoligašu Prestonu - 2:0.

Branislav Ivanović i Nemanja Matić bili su na klupi za rezervne igrače, a golove za Čelsi dali su Nikolas Anelka i Danijel Staridž. Inače, trener Prestona odnedavno je Daren Ferguson, sin slavnog menadžera Mančester junajteda, Aleksa.

Reding je nastavio da izbacuje pemijerligaše. Poslije Liverpula (2:1), drugoligaš Reding izbacio je i Barnli golom Islanđanina Sigurdsona u 87. minutu.

Fulam se mučio u gostima protiv nižerazrednog Akringtona, ali je u drugom poluvremenu uspio da izbjegne blamažu - 3:1.

Slično je bilo i sa Aston Vilom. Na poluvremenu meča Vila je igrala sramotnih 1:1 sa Brajtonom, ali se plasirala u narednu rundu pobjedom od 3:2.

U derbi meču šesnaestine finala FA Kupa, Birmingem je još jednom potvrdio sjajnu formu, pobijedivši Everton u Liverpulu 2:1.

Uzbuđenja je bilo i u drugom okršaju premijerligaša - Portsmut koji se bori za opstanak u najjačoj engleskoj ligi, izbacio je iz daljeg takmičenja Sanderlend.