BUNDES: Roben promašivao, pa lansirao Bajern na vrh

Spektakl na Vezeru završen je po mjeri Bavaraca: Verder - Bajern 2:3 (1:2). Bohum protiv Šalkea stigao od 0:2 do 2:2.

BUNDES: Roben promašivao, pa lansirao Bajern na vrh Izvor: MONDO

U derbiju 19. kola Bundeslige šanse su se redale kao na traci, a igrači Luja Van Gala iskoristili su to što su domaća odbrana, a naročito golman Tim Vize, bili indisponirani i "upisali" šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu (12 kola bez poraza). Ujedno, to je prvi trijumf Bajerna nad Verderom poslije četiri meča.

Domaćin je poveo lijepim udarcem Arona Hunta sa 12-13 metara iskosa sa lijeve strane u bliže rašlje Mihaela Rensinga. Međutim, gosti su napravili preokret prije odlaska na odmor.

Dobru igru Bajerna krunisali su Tomas Miler poslije sjajne akcije saigrača i Ivica Olić kome nije bilo teško da kazni veliki kiks Vizea.

Verder je u nastavku napadao, ali su Bavarci iz kontranapada stvarali šanse. Naročito se ispromašivao Arjen Roben. Zato su Bavarci kažnjeni u 75. minutu kada je Hugo Almeida izjednačio na 2:2.

Međutim, samo tri minuta kasnije Roben se iskupio za promašaje. Izveo je slobodan udarac sa više od 30 metara iskosa sa lijeve strane, lopta je letjela, niko je nije zakačio i ona je završila tamo gdje je Holanđanin želio - 2:3.

Tek što je završen meč u Bremenu, fudbaleri Bajerna su saznali još jednu (za njih) lijepu vijest. Bohum je od 0:2 stigao do 2:2 protiv Šalkea i omogućio Bajernu da ponovo prenoći na vrhu tabele, bar dok Bajer ne odigra meč na gostovanju Hofenhajmu.

Šalke je napravio kiks protiv ekipe za koju je igrao Miloš Marić i tako je prekinuta njegova serija od četiri uzastopne pobjede. Zanimljivo je da je to bio prvi remi Bohuma i Šalkea poslije 14 međusobnih duela u kojima je bilo pobjednika.

Borusija iz Dortmunda ne posustaje, zabilježila je i šestu "trojku" za redom, a ni u 12. "vezanoj" utakmici nije izgubila. A stradao je Hamburger.

Pobjednika je odlučio Valdez preciznim šutem sa 20 metara u 36. minutu.

"Milioneri" su preskočili Hamburger na tabeli i stigli na četvrto mjesto.