SERIJA A: I "vučica" ujela Feraru

Siniša Mihajlović upisao je treću pobjedu otkako je sjeo na klupu Katanije. Njegov tim savladao je Parmu 3:0 (1:0).

SERIJA A: I "vučica" ujela Feraru Izvor: MONDO

Juventus je opet izgubio, peti put u poslednjih šest utakmica. U Torinu se gostila i Roma - 2:1 (0:0).

Napadala je "stara dama", stvarala šanse, čak i povela... Međutim, gosti su se na kraju radovali. Možda je konačno došlo vrijeme da Juventus smijeni trenera Ćira Feraru.

Oba trenera imala su dosta problema sa povrijeđenim igračima, a šef struke "vučice" Klaudio Ranijeri suočio se sa još jednim već na početku utakmice. U osmom minutu igru je morao da napusti Luka Toni, a zamijenio ga je roviti Frančesko Toti.

"Stara dama" je držala loptu, kontrolisala razvoj događaja na terenu, ali u prvom poluvremenu to nije materijalizovala. Nedugo po povratku iz svlačionice zablistao je Alesandro Del Pjero. Pokazao je da je majstor, sjajnim udarcem iskosa sa lijeve strane je matirao golmana Žulija Serđa.

Međutim, izjednačenje je donio Toti iz penala u 68. minutu.

A onda je u 83. minutu počela agonija za domaćina. Sevnula je kontra Rome, golman Đanluiđi Bufon je napustio kazneni prostor, prekršajem zaustavio Jorna Arnea Risea i zaslužio crveni karton.

Upravo je Norvežanin u 93. minutu donio veliku radost za igrače i navijače ekipe iz Rima. Savladao je golmana Aleksa Maningera i stavio tačku na meč.

Miha opet upisao trojku

Golove za domaćina postigli su Đuzepe Maskara, Horhe Martinez i Takajuki Morimoto.

Maskara je dao gol u 15. minutu, a već sedam minuta kasnije mogao je ponovo da se upiše u strijelce, ali je njegov šut iz penala zaustavio Antonio Mirante.

Srpskom stručnjaku je to bio šesti meč u ulozi šefa struke "slonova". Poslije poraza na debiju od Livorna, njegov tim je pobijedio Juventus i Bolonju, a onda osvojio bod na dva gostovanja u Đenovi (protiv Sampdorije).

Katanija je pobjedom nad Parmom preskočila Atalantu i stigla do 18. mjesta na tabeli.

Parma je u seriji loših rezultata pošto u posljednjih pet utakmica nije ostvarila pobjedu (četiri poraza).