PRIMERA: Barsa rutinski, Sevilja uz pomoć bare

Katalonci lako pobijedili na gostovanju Valjadolidu 3:0, a Sevilja prekinula crnu seriju, protiv Almerije, uz pomoć bare - 1:0.

PRIMERA: Barsa rutinski, Sevilja uz pomoć bare Izvor: MONDO

Šampioni Španije, Evrope i svijeta popuštaju papučicu za gas. Možda ih grize savjest... Ekipi Tenerifa su dali pet komada, Sevilji četiri, a Valjadolidu "samo" tri.

Barselona ne samo da nije poražena od Valjadolida i u osmom međusobnom duelu nego ga je rutinski savladala na njegovom bunjištu - 3:0 (2:0).

Svaka dilema je otklonjena u 21. i 22. minutu. Ćavi je u padu uhvatio volej sa sedam-osam metara, a onda je Dani Alveš skoro iz auta centrirao ili šutirao (to samo on zna), a lopta je završila ispod prečke domaćeg gola.

U drugom poluvremenu Lionel Mesi je iskoristio zicer koji mu je namjestio Zlatan Ibrahimović za konačnih 0:3.

Tako je Barselona pobjegla drugoplasiranom Real Madridu čak osam bodova, uz doduše meč manje.

Sevilja je konačno pobijedila, uz dosta sreće. Poslije četiri uzastopna poraza u Primeri, savladala je Almeriju.

Jedini gol na utakmici postigao je Alvaro Negredo u devetom minutu. Golman gostiju je dodao loptu saigraču, koji mu je vratio, ali se ona zaustavila u bari što je iskoristio Renato i asistirao Negredu ispred praznog gola.

Reprezentativac Srbije Ivica Dragutinović odigrao je svih 90 minuta za Sevilju i dobio je žuti karton.