SERIJA A: Napoli u velikom naletu

"Napolitanci" u Livornu nastavili seriju utakmica bez poraza i primljenog gola. Palermo iskoristio šanse i savladao Fiorentinu sa 3:0.

SERIJA A: Napoli u velikom naletu Izvor: MONDO

Fudbaleri Napolija sve su bliži plasmanu u Ligu šampiona. Ako nastave sa partijama kakve pružaju u posljednje vrijeme, samo je pitanje na kojem će mjestu u vrhu tabele završiti sezonu.

Tim Valtera Macarija kao gost je savladao Livorno (2:0), efektnim pogocima Kristijana Mađa i Luke Ćigarinija na krajevima oba poluvremena.

Napoli je u prvih sedam kola doživio četiri poraza, a od dolaska Macarija umjesto Roberta Donadonija nijedan na 14 prvenstvenih utakmica!

U nedelju su "napolitanci" upisali četvrtu pobjedu iz posljednjih pet kola, a Morgan De Sanktis ostao nesavladan i poslije 450 minuta. Protiv Livorna je u 54. minutu zaustavio udarac Kristijana Lukarelija sa "bijele tačke".

Juventus je poslije poraza od Rome skliznuo na šesto mjesto - pretekao ga je impresivni Palermo, koji je rezultatski deklasirao Fiorentinu (3:0), mada je po šansama pravo čudo kako gosti nisu postigli bar počasni gol.

Dvostruki strijelac za ekipu sa Sicilije bio je devetnaestogodišnji Urugvajac Abel Ernandez, a treći pogodak djelo je Hrvata Igora Budana, koji je ušao u igru umjesto Ernandeza...

Adem Ljajić nije bio ni na klupi Fiorentine, dok su svih 90 minuta odigrali Aleksandar Kolarov za Lacio i Dušan Basta za Udineze. Aleksandar Luković zamijenjen je u finišu utakmice.

Kolarov je pružio standardno dobru partiju, ali Lacio nije uspio da sačuva prednost u duelu sa Kjevom. Na 1:1 izjednačio je prekaljeni Serđo Pelisije, petnaestak minuta prije kraja.

Udineze je prošao još gore - na Friuliju je vodio, pa izgubio od Sampdorije, koja nije znala za pobjedu sedam kola. Isla je na asistenciju Lukovića donio domaćinu 2:1, ali su Nikola Poci i Franko Semioli napravili preokret.