SERIJA A: Nema niko jači od Intera

Aktuelni šampion pobijedio gradskog rivala 2:0 iako je od 26. minuta igrao sa igračem manje. Ronaldinjo promašio penal u 92.

SERIJA A: Nema niko jači od Intera Izvor: MONDO

Inter je napravio korak od sedam milja ka petoj uzastopnoj titula prvaka Italije u 174. "Derbiju dela Madonina".

Pobijedio je gradskog rivala 2:0 (1:0) golovima Dijega Milita u 10. i Gorana Pandeva u 65. minutu iako je od 26. minuta igrao bez isključenog Veslija Snajdera!

U 92. je "pocrvenio" i Lusio, a Ronaldinjo je zatim promašio penal.

"Neroazuri" sada imaju devet bodova više od "rosonera", doduše, uz meč više, jer Milanu tek predstoji odloženo gostovanje u Firenci.

Obje ekipe su u derbi 21. kola Serija A ušli znatno oslabljeni. Domaćin na Đuzepe Meaci bez Samjuela Etoa (na Afričkom kupu nacija), povrijeđenih Dejana Stankovića, Tijaga Mote (ušao u drugom poluvremenu), Kristijana Kivua...

S druge strane, Leonardo nije mogao da računa na Alešandre Pata, Alesandra Nestu, Đanluku Zambrotu...

U takvom rasporedu snaga Inter je bolje počeo meč. Od starta je bio konkretniji, a dvije prilike Snajdera bile su najava vođstva.

Sjajni Pandev je sa sredine terena "izbacio" Milita, koga je pratio neiskusni Ignacio Abate i glavom mu spustio loptu što je Argentinac kaznio. Uletio je u šesnaesterac iskosa sa lijeve strane i precizno po zemlji naciljao suprotni ugao Didinog gola - 1:0.

U 26. mintu Đanluka Roki pokazao je žuti karton Lusiju zbog simuliranja, a Snajder je aplauzom "pozdravio" potez sudije, pa je isključen. Međutim, to se nije značajno odrazilo na razvoj događaja na terenu.

Milan je djelovao bezopasno, a Inter je prijetio iz kontranapada.

Tako se Pandev upošljen od Milita našao u odličnoj šansi, ali je pogodio stativu (62. minut). Samo tri minuta kasnije Makedonac se iskupio.

Izveo je slobodan udarac sa više od 20 metara, iskosa sa desne strane, lopta je preletjela "živi zid" i zakoprcala se u mreži pored nepomičnog Dide - 2:0.

U 92. minutu Roki je pokazao drugi žuti karton Lusiju zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, ali je Ronaldinjov šut sa bijele tačke odbranio Žulio Cezar.

U nastavku je Maikon imao veliku šansu, nije je realizovao, ali nikome nije bilo žao zbog toga.

Inter u posljednje vrijeme nije bio u dobroj formi, za razliku od Milana, koji je u prethodnih devet prvenstvenih utakmica ostvario osam pobjeda. Ipak, u međusobnom duelu "neroazuri" su pokazali ko je gazda u Milanu i Italiji!

U ovosezonskim okršajima ukupan rezultat je 6:0, jer je u 2. kolu kao nominalni gost pobijedio 4:0.

Izvještaje sa ostalih mečeva pročitajte OVDJE.

(MONDO, foto Beta, Guliver/Getty images)