PRIMERA: Ronaldo pogađao, pa crvenio

Real pobijedio Malagu 2:0 golovima Portugalca, Viljareal bolji od Saragose 4:2, a "slijepi miševi" osvojili samo bod na Kanarskim ostrvima.

PRIMERA: Ronaldo pogađao, pa crvenio Izvor: MONDO

Real Madrid je, poslije noći provedene na "minus osam", smanjio zaostatak lidera, Barselone, na pet bodova.

"Kraljevi" su pobijedili Malagu na Santjago Bernabeuu 2:0 (2:0), a centralna figura bio je Kristijano Ronaldo. Portugalac je riješio pitanje pobjednika po kratkom postupku, pogocima u 36. i 39. minutu, a u 70. je isključen. Drugi crveni karton u sezoni dobio je zbog udaranja laktom protivničkog igrača.

Saragosa je torpedovana. Povratnik u Primeru će se, ako se nešto hitno i rapidno ne promijeni na La Romaredi, ekspresno vratiti u drugoligaške vode. Ni u desetoj uzastopnoj utakmici nije pobijedila.

Na Saragosi se "liječio" Viljareal, koji je poslije velikog uspona zastao na kratko (tri kola bez pobjede), ali je "žuta podmornica" izronila pobjedom protiv pretposljednjeg tima na tabeli - 4:2 (3:0).

Domaćin je na El Madrigalu vodio 3:0, pa dozvolio gostima da se "vrate u igru" (3:2), ali je Ibagaza u 87. minutu postavio konačan rezultat.

Valensija je stala na Kanarskim ostrvima. Zahuktali "slijepi miševi" su mogli bar na nekoliko sati da se izjednače sa Real Madridom na drugom mjestu, ali su propustili priliku protiv Tenerifa, ekipe koja nije pobijedila ni u šestoj utastopnoj utakmici.

Ekipa Hetafea je i četvrti put uzastopno odigrala 1:0. U "malom" madridskom derbiju pobijedila je Atletiko, koji je od 68. minuta igrao bez isključenog Asunsaoa (drugi žuti karton).