PREMIJER: Čelsi drži čas, Stojković opet primio dva

Čelsi ubedljiv protiv Birmingema, Vladimir Stojković prvi put na golu Vigana u ligaškom meču, ali opet primio dva komada.

PREMIJER: Čelsi drži čas, Stojković opet primio dva Izvor: MONDO

Čelsi je teško zaustaviti, a to ne može ni Birmingem koji igra sjajno. "Plavci" su na Stamford bridžu pobedom od 3:0 ponovo zasjeli na čelo tabele Premijer lige, a imaju i jedan meč manje.

Strahovali su u Čelsiju od dolaska Birmingema, ekipe koja je nanizala 15 utakmica bez poraza u svim takmičenjima. Ali, ranim golom Florana Malude, brava odbrane Birmingema bila je otključana. Ostalo je uradio Frenk Lampard.

Zanimljivo, upravo je Birmingem zaustavio Čelsi pred kraj prošle godine kada je bilo 0:0.

Arsenal nije uspio da savlada drugu ekipu iz Birmingema Aston Vilu i ostao je na trećoj poziciji, uz meč manje.

Golman srpske reprezentacije Vladimir Stojković ponovo je stao na gol Vigana, ali ovo je bio njegov debi u ligaškim mečevima. Poslije utakmice u FA Kupu protiv Nots Kauntija (2:2), Stojković je dobio priliku da brani jer je povrijeđen prvi golman Vigana Kris Kirklend.

Ali, ponovo je primio dva gola, a ovog puta Vigan je izgubio od Blekburna.

Prvi gol ide malo i na dušu Stojkoviću, jer nije bio najbolje postavljen kada je Pedersen uputio udarac ka golu. Vigan je izjednačio u 57. minutu, ali je izgubio bod u 76. minutu kada je Nikola Kalinić iskoristio uspavanost cijele odbrane Vigana.