Totenhem "pregazio" Sautempton

"Pevci" kao gosti pobedili tima Dušana Tadića 4:1, u poslednjem meču 18. kola Premijer lige.

Fudbaleri Totenhema pobedili su u gostima Sautempton 4:1 (1:1), u poslednjoj utakmici 18. kola Premijer lige.

Totenhem je, posle desete pobede od početka sezone, peti na tabeli sa 36 bodova, dok je Sautempton osmi sa 24.

Sautempton je poveo već u drugom minutu meča, a strelac je bio Virdžil van Dajk. Holanđanin je, posle slobodnog udarca, najbolje skočio u kaznenom prostoru i glavom poslao loptu u mrežu Totenhema.

Domaća ekipa je prednost imala do 19. minuta kada je Dele Ali, takođe, pogodio glavom i izjednačio na 1:1.

Posle kornera Kristijana Eriksena u 52. minutu Hari Kejn je doneo prednost Totenhemu, ali je samo šest minuta kasnije loše izveo jedanaesterac i propustio sjajnu priliku da poveća prednost svoje ekipe.

Prethodno je Nejtan Redmond zaradio crveni karton, što je bio i ključni trenutak u meču.

Totenhem je do kraja utakmice iskoristio brojčanu prednost na terenu i postigao još dva gola. Prvo je u 85. minutu pogodio Son Hung Min, a dva minuta kasnije je i Ali postigao svoj drugi gol na meču.

Ekipa Maurisija Poketina u narednom kolu igra protiv Votforda u gostima, dok Sautempton dočekuje Vest Bromvič Albion.

Najbolji fudbaler Srbije za 2016. godinu dobio je priliku tek u 72. minutu.