Halu nije dovoljno i kad vodi, dva puta!

"Tigrovi" ostaju u zoni ispadanja, iako su imali odličnu priliku da savladaju Everton.

Uzbudljiva utakmica viđena je na otvaranju "novogodišnjeg" kola Premijer lige:

Hal - Everton 2:2.

Domaćin je dva puta vodio, ali nije uspeo da pobedi i pobegne iz zone ispadanja. Ovim remijem, ekipa Majka Filana upisala je osmu uzastopnu utakmicu bez pobede u prvenstvu (tri remija i pet poraza).

Prvi pogodak viđen je već u 6. minutu, kada je Majk Doson svojim trećim golom u sezoni postao najefikasniji odbrambeni igrač Premijer lige. Mrežu "karamela" zatresao je posle akcije iz kornera.

Gosti su srećno došli do izjednačenja, u nadokandi prvog poluvremena, kada je golman Dejvid Maršal "boksovao" loptu u svoju mrežu, posle nesporazuma sa Mbokanijem koji je bio u skoku.

Po povratku sa odmora, igrači Evertona delovali su nešto ofanzivniji od rivala, ali je opet domaćin prvi promenio rezultat na semaforu.

Robert Songrads je u 66. minutu majstorski šutirao iz slobodnog udarca za 2:1, a samo par minuta ranije pogodio je preču, takođe iz "slobodnjaka". Okvir gola su, ipak, prvi pogodili gosti iz Liverpula, početkom drugog poluvremena.

Igrači Hala su se posle novog vođstva povukli, što je ekipa Ronalda Kumena uspela da iskoristi. Ređali su se napadi Evertona, ali je tek onaj iz 85. minuta doneo željenu završnicu.

Lejton Bejns je odlično centrirao sa leve strane, a Ros Barkli ostao zaboravljen od strane domaćih igrača, što je iskoristio da udarcem glavom postavi konačnih 2:2.

Ovim bodom Everton nije napredovao na tabeli, ali je pobegao osmoplasiranom Sautemptonu na tri razlike.

Ostale utakmice 19. kola igraju se u subotu, a u centru pažnje je derbi drugoplasiranog Liverpula i trećeplasiranog Mančester sitija od 18.30 na Enfildu.