BUNDES: Bambi debitovao, Bajern opet lider

Tošić debitovao, Keln pobijedio. Bajern lider bar do nedelje. Herta ne može bez Kačara, spektakl u Menhegladbahu - sedam golova!

BUNDES: Bambi debitovao, Bajern opet lider Izvor: MONDO

Zoran Tošić prvi put obukao dres Kelna i što bi rekao naš narod - prvo pa muško! Keln se sa gostovanja Ajntrahtu u Frankfurtu vraća sa tri boda.

"Bambi" je u Keln došao prije nekoliko dana na šestomjesečnu pozajmicu iz Mančester junajteda, a trener Kelna Zvonimir Soldo ukazao mu je priliku u 55. minutu meča protiv Ajntrahta.

Samo četiri minuta po ulasku Tošića na teren, Keln je poveo, golom Manišea. U 76. minutu Ajntraht je izjednačio preko Krisa, ali su "jarčevi" ipak odnijeli cio plijen iz Frankfurta zahvaljujući autogolu Rusa.

Igrač 20. kola Bundeslige je kosovski Albanac Albert Bunjaku koji je postigao het-trik u pobjedi Nirnberga u gostima nad Hanoverom - 3:1. Bio je to derbi začelja, u kojem je Nirnberg osvojio važna tri boda protiv direktnog konkurenta za ostanak.

Bajern je ponovo lider Bundeslige, ali Leverkuzen igra u nedelju. Meč u Minhenu, između Bajerna i Majnca obeležili su golmani. Najprije je golman Bajerna Hans Jerg But promašio penal u 42. minutu, a njegov kolega iz Majnca Miler trapavom intervencijom pomogao je Bajernu da povede u 58. minutu.

Kada su jednom otvorili vrata odbrane Majnca, Bavarcima nije bilo teško da do kraja dotuku protivnika, golovima Marija Gomeza i Arjana Robena.

Spektakularan meč odigrali su Borusija i Verder u Menhegladbahu. Već u prvih 45 minuta šest golova, a do kraja još jedan. Borusija je vodila 3:0 već poslije 15. minuta igre, na odmor se otišlo sa 4:2.

Verder je uspio da do kraja postigne još jedan gol, ali ne i da izbjegne poraz.