Moćna Sevilja noći odmah iza Reala

Sevilja deklasirala Real Sosijedad u San Sebastijanu. Visam Ben Jeder postigao tri i namestio jedan gol.

Andaluzija slavi!

Sevilja je pobedila Real Sosijedad u derbiju 17. kola Primere i noć će provesti na drugom mestu tabele. Nije nerealno i da tim Horhea Sampaolija ostane na toj poziciji, s obzirom na to da Barselona, jedina koja može da je ugrozi, gostuje Viljarealu.

0:4!

To je rezultat koji je sijao na semaforima stadiona u San Sebastijanu.

Sevilja je odigrala perfektnu utakmicu i praktično rešila pitanje pobednika već u prvom delu. Italijan rođen u Argentini Franko Vaskez "tukao" je u 25. minutu sa distance po zemlji, golman Džeronimo Ruli je loše intervenisao odbivši loptu pravo na nogu Visamu Ben Jederu, koji je uspeo da je proturi ispod Argentinca i pogodi "malu mrežu".

Samo četiri minuta kasnije kao švajcarski sat precizna akcija Sevilje završena je tako što je Vaskez glavom spustio loptu do Ben Jedera, a Francuz posle "zalamanja" golmana i čitave odbrane Sosijedada "spakovao" je u gol.

Sevilja

Kardinalnu grešku Reala gosti su pretvorili u treći pogodak u 73. minutu. Ben Jeder je zaustavio početak napada domaćina, asistirao do Pabla Sarabije, čiji je udarac naterao rivala na novu kapitulaciju - 3:0.

Gol, gol, asistencija i gol!

Učinak je Ben Jedera u derbiju. Novi pogodak, poslednji na meču, postigao je u 83. minutu.

Sevilju sada očekuje dvomeč sa Real Madridom i oba se igraju na stadionu Ramon Sančez Pichuan. Prvo će 12. januara pokušati da nadoknadi 0:3 iz Kupa kralja, što je teško očekivati, ali će tri dana kasnije, u narednom kolu Primere, imati priliku da pobedi kod kuće "kraljevski klub" i priđe mu na bod zaostatka.