SERIJA A: Bari se probija ka vrhu, nula u Napulju

Bari pobijedio Palermo sa 4:2 i sa 12. mjesta probio se na sedmo. Gosti bili blizu preokreta...Napoli i Đenova odigrali 0:0.

SERIJA A: Bari se probija ka vrhu, nula u Napulju Izvor: MONDO

U prvoj utakmici 22. kola Serije A Bari je na svom terenu pobijedio Palermo sa 4:2 (2:1) i priključio se timovima u gornjem dijelu tabele.

Domaćin je već poslije sedam minuta igre vodio sa 2:0, golovima Leonarda Bonućija i Alvareza (peti sedmi minut). Ipak, gosti su do poluvremena smanjili na 2:1 preko Urugvajca Edisona Kavanija, da bi na početku drugog dijela Argentinac Havijer Pastore izjednačio rezultat.

Palermo nije imao snege za preokret, a poslije isključenja Fabija Liveranija u 56. minutu, kola su ponovo krenula nizbrdo.

Novo vođstvo Bariju donio je Bareto iz penala u 62. minutu. Pitanje pobjednika bilo je riješeno kada je Mađar Vladimir Koman, pet minuta prije kraja, postigao i četvrti gol za domaćina.

Palermo je zadržao peto mjesto, dok se Bari sa 12. pozicije probio na sedmu, sa samo bodom manje od Juventusa, koji svoj meč igra u nedelju protiv Lacija.

U drugoj subotnjoj utakmici Napoli i Đenova odigrali su bez golova. Napoli jeste nastavio odličnu seriju, bio je ovo 14. meč bez poraza, ali je svakako očekivao nova tri boda. U Đenovi nije bilo Danijela Aleksića.