PREMIJER: Strašni Mančester junajted

Mančester junajted deklasirao Arsenal u Londonu - 3:1. Odlična igra Portugalca Nanija. Siti rutinski protiv Portsmuta.

PREMIJER: Strašni Mančester junajted Izvor: MONDO

Mančester junajted je demonstrirao silu na stadionu "Emirati" u Londonu protiv Arsenala!

U velikom derbiju Premijer lige i najvažnijoj utakmici 24. kola, Arsenal - Mančester junajted 1:3!

Portugalac Nani odigrao je fenomenalan fudbal u Londonu i najzaslužniji je što Mančester ponovo diše za vrat Čelsiju.

Nani je doveo Mančester u vođstvo u 33. minutu poslije odličnog solo prodora po desnoj strani. Ušao je u šesnaesterac i iz teške pozicije lobovao Almuniju.

Samo četiri minuta kasnije, kontranapad Mančestera za fudbalske priručnike. Arsenal je bio u napadu, Mančester je odbio napad, a potom riješio akciju poslije samo tri dodira lopte! Ju Sung Park je dodao do Vejna Runija, koji je proigrao Nanija, obojica su se stuštili ka golu Arsenala, a onda je Portugalac poslužio Runija kao na tacni i egzekucija.

Odmah na početku drugog poluvremena, još jedan odličan kontranapad Mančestera. Ovog puta u glavnoj ulozi Park koji je vukao loptu od sredine terena, uletio u šesnatesterac i prevario Almuniju. Bio je to prvi gol Korejanca u ovoj sezoni.

Kakva predstava "đavola"!

Arsenal je tek tada počeo da igra. Stvorile su "tobdžije" nekoliko prilika, ali su tek u 80. minutu uspjele da postignu počasni gol. Strijelac Vermelen.

Mančester siti je rutinski savladao "fenjeraša" Portsmut - 2:0, a prvi gol postigao je Emanuel Adebajor, mada je bilo očigledno da je bio u ofsajdu.

Emanuel Adebajor proživio je pakao sa saigračima iz reprezentacije Togoa na Afričkom kupu nacija u Angoli, ali se vratio iz stanja šoka.

Adebajor je postigao vodeći gol za Mančester siti u pobjedi nad "fenjerašem" Portsmutom 2:0, mada je bilo očigledno da je bio u ofsajdu.

"Građani" su za samo pet posljednjih minuta prvog poluvremena "obradili" Portsmut, koji je realno bio bolji rival u tom dijelu igre. Adebajor je načeo "pompeje" u 40. minutu, što je bio njegov prvi gol za Siti još od 5. decembra (kada je dao gol Čelsiju), a Vinsen Kompani je dokrajčio goste u 45. minutu.

Gol koji je postigao protiv Portsmuta bar donekle je pomogao Adebajoru da malo skrene misli sa strahota koje je doživio u Angoli, kada su članovi fudbalske delegacije Togoa nekoliko desetina minuta bili pod vatrom pobunjenika, a u tom napadu tri osobe su poginule.

Ali, to nije bio kraj mukama Togoa. Afrička fudbalska konfederacija donijela je u subotu nevjerovatnu odluku da Togo suspenduje iz sljedeća dva kvalifikaciona ciklusa za Afrički kup nacija!?

U izjavi engleskim medijima, Adebajor je tu odluku nazvao "nečuvenom" i smatra da bi sadašnji čelnici afričkog fudbala trebalo da podnesu ostavke.

IZVJEŠTAJ SA SUBOTNJIH MEČEVA PROČITAJTE OVDJE.