SERIJA A: Ljajić zaigrao, Milan gubi korak

Adem Ljajić debitovao za Fiorentinu protiv Kaljarija. Jovetić dao gol koji je Violi donio bod. Milan samo neriješeno sa Livornom. Bod i Mihajloviću.

SERIJA A: Ljajić zaigrao, Milan gubi korak Izvor: MONDO

Nekadašnji fudbaleri Partizana Stevan Jovetić i Adem Ljajić nisu sačekali trenutak da zajedno igraju u crno-bijelom dresu. Ali su se zato "uparili" u dresu Fiorentine.

Zimsko pojačanje Fiorentine, Adem Ljajić zaigrao je u posljednjih desetak minuta meča na gostovanju protiv Kaljarija (zamijenio je defanzivca Manuela Paskvalea), a u trenutku kada je ušao u igru bilo je 2:2 (što je bio i krajnji rezultat meča).

Zanimljiv meč na Sardiniji. Fiorentina je vodila, Kaljari preokrenuo, a bod "Violi" donio je Stevan Jovetić.

Fiorentina je imala brojčanu prednost na terenu gotovo cijelo drugo poluvrijeme (u 51. minutu isključen Andrea Kozu, drugi žuti karton). Desetak minuta kasnije izjednačio je Jovetić, na asistenciju strijelca prvog gola Markionija.

Tim iz Firence cijelo drugo poluvreme igrao je "viktorije" pred golom Kaljarija, ali je domaćin odolio. Fiorentina je do ove utakmice izgubila tri posljednja meča u gostima, tako da ni ovaj bod nije loš.

Iznenađenje se dogodilo u Milanu. Očigledno je da je na fudbalere Milana negativno uticao rezultatski i igrački poraz od gradskog rivala Intera, pa su se spotakli i protiv Livorna i to na "San Siru". Meč je trajao čak 97. minuta.

Roma je iščupala tri boda protiv "fenjeraša" Sijene, koja je do četiri minuta prije kraja imala bod u džepu.

Novi bod osvojio je Siniša Mihajlović sa svojom Katanijom. Dugo je Katanija gubila na svom terenu od Udinezea, ali je Bjađante donio osmijehe na lica navijačima i stručnom štabu golom u 80. minutu. Udineze je bio mnogo bolji i propustio je dosta prilika da pobijedi.

Juventusu ni promjena trenera nije donijela rezultat. Alberto Zakeroni je na svojoj prvoj utakmici na klupi "stare dame" igrao samo 1:1 (0:0) protiv Lacija. Del Pjero je postigao prvi gol iz penala u 70. minutu, a Rimljanima je bod obezbijedio Stefano Mauri u 78.

Aleksandar Kolarov je odigrao cijelu utakmicu za Lacio.