PRIMERA: Niko se ne predaje, Sevilji derbi

Saragosa i Herez stigli do pobjeda koje ima daju nadu da mogu da ostanu u Primeri i sljedeće sezone. Atletiko tone, Sevilja pobijedila Valensiju.

PRIMERA: Niko se ne predaje, Sevilji derbi Izvor: MONDO

Sevilja je pobijedila Valensiju sa 2:1 i trku za treće mjesto učinila još zanimljivijom. Oba gola za tim iz Andaluzije postigao je Alvaro Negredo u 21. i 69. minutu, dok su "slijepi miševi" samo ublažili poraz preko Davida Navara u sudijskoj nadoknadi.

Nikola Žigić je dobio priliku u drugom poluvremenu, dok je Ivica Dragutinović propustio duel protiv Valensije zbog povrede.

Sevilja se sa šestog mjesta probila na četvrto, sa tri boda zaostatka za Valensijom, koja ima 39 bodova.

Herez je do druge pobjede u sezoni stigao protiv Majorke. "Fenjeraš" je slavio sa 2:1 i sačuvao minimalne šanse da ostane u Primeri. Majorka, koja se bori za mjesto u Ligi šampiona, vodila je nakon prvih 45 minuta. Strijelac je bio Kamrunac Pjer Vebo, ali je sa dva gola u nastavku rezultat preokrenuo Karlos Kalvo.

U derbiju začelja Saragosa je kao gost bila bolja od Tenerifea (3:1). Ispod ova dva kluba, koji su poslije 20. kola izjednačeni sa 17 bodova, na tabeli se nalazi samo Herez. Domaćin je poveo početkom drugog poluvremena, ali je Saragosa u posljednjih 15-ak minuta postigla tri gola.

Valajdolid i Almerija podijelili su bodove (1:1), baš kao i Hetafe i Santander, koji su igrali bez golova.

Atletiko Madrid nalazi se u sve težoj poziciji. "Jorgandžije" su ponovo razočarale svije navijače na Visente Kalderomu, a neugodan poraz došao je od Malage (0:2), koja se u borbi za opstanak izjednačila sa Madriđanima.

Viljareal je doživio još jedan udarac na svom El Madrigalu. Osasuna je pobijedila sa 2:0, a "žutu podmornicu" je torpedovao dvostruki strijelac Huanfran. Ovaj poraz udaljio je tim Ernesta Valverdea od Evrope, dok se Osasuna izjednačila na tabeli sa Viljarealom.

U subotu su pobjede zabilježili Barselona, Real i Espanjol.