Kup Italije: Inter se provukao, "makazice" Murilja

Pogledajte sjajan pogodak Hejsona Murilja u trijumfu Intera protiv Bolonje 3:2, tek nakon produžetaka, u osmini finala italijanskog Kupa.

Fudbaleri Intera plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije pobjedom protiv Bolonje 3:2, ali tek nakon dodatnih 30 minuta.

"Nerazuri" su prokockali dva gola prednosti iz prvog poluvremena, pa se u produžecima odlučivalo o putniku među osam najboljih u tzv. Kopa Italija.

Inter je za samo pet minuta stigao do prednosti od dva gola. Prvo je Hejson Muriljo maestralno "makazicama" pogodio za 1:0, a par minuta kasnije Rodrigo Palasio poduplao je vođstvo "nerazura".

Pogledajte majstoriju Kolumbijca...

...

Ipak, gosti se nisu predali, pa su preko nekadašnjeg fudbalera Napolija Blerima Džemailija u finišu prvog poluvremena prepolovili zaostatak. U nastavku je tim Stefana Piolija bio konkretniji, stvarao prilike i promašivao ih, pa je Bolonja kaznila sve promašaje i u 73. minutu uspjela da izjednači preko Godfreda Donsaha.

Do isteka regularnih 90 minuta rezultat se nije mijenjao. Ali jeste u 98. minutu, kada je Antonio Kandreva zatresao mrežu Anđela da Koste i odveo svoj tim u narednu fazu takmičenja.

Inter se u četvrtfinalu italijanskog Kupa pridružio Napoliju, Fiorentini, Juventusu i Milanu, a rival u borbi za polufinale biće mu bolji iz duela Lacija i Đenove, koji je na programu u srijedu.