Džeko stigao Mesija, Roma kao 1930. (VIDEO)

"Vučica" na "jedvite jade" savladala Kaljari golom Edina Džeke i stigla do 13. uzastopne prvenstvene pobjede na svom stadionu, čime je izjednačila klupski rekord iz 1930. godine.

I posljednji meč 21. kola Serije A protekao je u znaku rekorda!

Dugo se Roma mučila sa Kaljarijem, ali je ipak uspjela da upiše 13. uzastopni trijumf na svom stadionu i tako izjednači rekord kluba iz sezona 1929/30. i 1930/31.

Jedini pogodak na "Olimpiku" postigao je Edin Džeko, a bio je to njegov 14. pogodak na "Olimpiku" kada se računaju sva takmičenja ove sezone, čime se izjednačio sa Lionelom Mesijem kao najbolji strijelac na domaćem terenu u ligama "petice".

U prvom poluvremenu ništa vrijedno pomena nije viđeno. I nastavak je počeo u istom ritmu, ali je onda Džeko konačno probio čvrstu odbranu Kaljarija.

Bh. napadač 14. ovosezonskim golom, a prvim prvenstvenim u 2017. godini, donio je toliko željenu prednost Rimljanima.

Sjajno je primio pas Antonija Ridigera, oslobodio se svog čuvara Nikole Murua, reagovao iz prve i savladao golmana gostiju Rafaela.

Nakon primljenog gola, Brazilac na golu tima sa Sardinije imao je mnogo posla.

LISTA STRIJELACA

Večerašnjim pogotkom Edin Džeko izjednačio se na drugom mjestu liste strijelaca Serije A sa Andreom Belotijem (Torino) i Gonzalom Iguainom (Juventus). Lider sa 15 golova je Interov Mauro Ikardi.

Odbranio je još jedan odličan udarac Džeke, nakon čega Bruno Peres sa metar nije uspio da ugura loptu u gol. Pokušao je i Rađa Naingolan, pa još jednom Džeko, ali je prečka spasila goste.

Kaljari je meč završio sa igračem manje. Nepromišljen start napravio je Žoao Pedro i zaradio direktan crveni karton zbog izuzetno grubog prekršaja nad Kevinom Strotmanom u 93. minutu.

Ovim trijumfom, trećim uzastopnim rezultatom 1:0, Roma se ponovo približila Juventusu na bod zaostatka, s tim što aktuelni šampion ima utakmicu manje.