Lazar Marković dobar u debiju, ali ne i srećan

Mančester junajted u finalu engleskog Liga kupa, uprkos porazu.

Na Vembliju 26. februara, u finalu Liga kupa za sezonu 2016/17. sastaće se Sautempton i Mančester junajted.

"Sveci" su u sredu eliminisali Liverpul, a "đavoli" dan kasnije Hal.

Iako su fudbaleri Žozea Murinja izgubili 1:2, dalje su prošli zahvaljujući ranijoj pobedi na svom stadionu - 2:0.

"Tigrovi" su poveli u 35. minutu golom Toma Hadelstona iz, možda prestrogo dosuđenog penala, izjednačio je Pol Pogba u 66, posle možda ofsajd pozicije Zlatana Ibrahimovića, a konačan rezultat postavio je Baje Omar Nijase u 85. minutu posle sjajne akcije domaćih fudbalera, u kojoj je učestvovao i reprezentativac Srbije, Lazar Marković.

Samo par dana po dolasku na pozajmicu iz Liverpula, Marković je šansu dobio u 59. minutu, a u finišu meča je sjajnom dijagonalom pronašao Dejvida Mejlera, koji je iz prve poslao loptu pred gol Junajteda, a tamo odlično reagovao Nijase.

Veoma dobru partiju pružili su igrači Hala, za koje je od 64. minuta igrao i nekadašnji vezista Crvene zvezde, Evandro, ali nisu uspeli da prirede iznenađenje i senzacionalno finale sa Sautemptonom, koji će pokušati da dođe do prvog trofeja Liga kupa, dok ih Mančester junajted, za sada, ima četiri.