PRIMERA: Barsa "crveni" i pobjeđuje

Sjajni Mesi golom i asistencijom donio pobjedu Barsi nad Hetafeom (2:1). Katalonci završili meč bez isključenih Pikea i Markeza.

PRIMERA: Barsa "crveni" i pobjeđuje Izvor: MONDO

Barselonu ništa ne može da zaustavi, pa ni hrabri i brojčano jači Hetafe. Šampion Španije, Evrope i svijeta savladao je goste iz predgrađa Madrida 2:1 (1:0).

Lionel Mesi je doveo katalonski tim u vođstvo već u 7. minutu, milimetarski preciznim udarcem lijevom nogom sa 18 metara.

U 26. minutu Pike je dobio crveni karton, pa je domaćin nastavio utakmicu sa desetoricom.

Na 2:0 povećao je Ćavi poslije kontranapada koji je "izvukao" Mesi i idealno ga uposlio.

I prije i poslije toga obrukao se Seidu Keita, a mogao je dva puta da zatrese mrežu gostiju.

Barsa je kažnjena u 93. minutu, ali ta kazna ne boli, jer je bilo prekasno da Hetafe dođu do boda. Tada je rezervista Rafael Markez srušio Kepu u kaznenom prostoru i postao drugi igrač Barselone koji je isključen. Siguran realizator najstrože kazne bio je Soldado.

Nekoliko sekundi kasnije utakmica je završena.

Barselona je pobjegla Realu na osam koraka, ali se "kraljevski" klub samo dva sata kasnije vratio na "minus pet". Rutinski je savladao Espanjol 3:0 (2:0).

Serhio Ramos i Kaka su mrežu gostiju pogodili udarcem glavom u 5. i 30. minutu. U nastavku, igrači Reala su umrtvili igru, a onda je u posljednjim trenucima Gonzalo Iguain potvrdio pobjedu.

Valensija je u prethodne dvije utakmice osvojila samo bod, pa je protiv Valjadolida na Mestalji od starta dala pun gas. U 29. minutu bilo je 2:0 i taj rezultat je ostao na snazi do kraja.

Nikola Žigić ponovo nije dobio priliku da istrči na teren.