Bajern ne blista, a pobjeđuje. Lajpcig posrće

Nakon 20. kola Bundeslige Bajern ima sedam bodova više od Lajpciga.

Bajern je uvećao vođstvo u odnosu na drugoplasirani Lapcig nakon 20. kola na sedam bodova.

Bajern se dugo mučio u gostima protiv pretposljednjeg Ingolštata, a do pobjede 2:0 su došli golovima Artura Vidala u 90. minutu i Arjena Robena u sudijskoj nadoknadi.

Ingolštat se odlično branio i bio nadomak osvajanja prvog boda protiv Bajerna u istoriji. Držali su se sve do finiša i onda je Bajern pokazao zašto dominira Bundesligom.

Lajpcig sada zaostaje sedam bodova. Doživjeli su uzastopne poraze. Najprije od Borusije u Dortmundu, a u subotu na domaćem terenu od HSV-a 3:0. U prvom poluvremenu HSV je nakon dva kornera dao dva gola.

Najprije je Papadopulos ostao SAM i pogodio za vođstvo 1:0. Domaći igrači gledali su jedan u drugog u nevjerici kako je devetka gostiju ostao bez čuvara. Igrao se 18. minut.

Šest minuta kasnije ponovo kroner za goste i ponovo pogodak. Ovaj put strijelac je Valas.

Konačnih 3:0, za tim Dušana Kostića, koji je odigrao 83 minuta, postavio je Hant u sudijskoj nadoknadi. ovom pobjedom HSV je pobjegao iz opasne zone. Sada su iza njih Verder, Ingolštat i Darmštat.

Poslljednjeplasirani Darmštat je pobijedio Borusiju iz Dortmunda na domaćem terenu 2:1 i tako došao do tek 12. boda.

Za Borusiju je na ovom meču u Bundesligi debitovao mladi štopet Dženis Burnić. Riječ je o momku, koji ima samo 18 godina, a porijeklom je iz Bosne i Hercegovine.  Prošao je sve mlađe selekcije Njemačke, ali je nedavno izjavio da bi volioda zaigra u dresu reprezentacije BiH.

Bajer Leverkuzen je bio ubjedljiv protiv Ajntrahta 3:0. Dva gola za tim, koji do kraja sezone ne može računati na jednog od najboljih igrača, Čalhanoglua, postigao je Ćićarito Ernandez.