Sad je Siti najbliži Čelsiju

"Građani" sigurni protiv čvrstog Bornmuta. Aguero konačno pogodio, ali brine povreda Žesusa.

Mančester siti se posle duže vremena vratio na drugo mesto Premijer lige. Pobedom 2:0 protiv Bornmuta u gostima, "građani" su prestigli Liverpul, Arsenal i Totenhem i sad su oni najbliži vodećem Čelsiju, sa osam bodova zaostatka.

Ekipu Pepa Gvardiole do pobede su vodili Rahim Sterling (29. minut) i Serhio Aguero (69), ali je senku na pobedu bacila povreda "novajlije" Gabrijela Žesusa.

Mladi Brazilac je morao van terena već u 14. minutu, međutim, čini se da nije ozbiljna situacija, već da je izašao iz predostrožnosti, ali sačkećamo izveštaje lekara...

Umesto njega ušao je Aguero i sredinom poluvremena postigao dugo čekani pogodak, prvi još od 2. januara i duela sa Barnlijem, a ukupno 12. premijerligaški ove sezone.

Taj gol "ubio" je nadu domaćeg tima, koji je igrao veoma borbeno od početka i hrabro, ali je takođe imao problem sa povredama. Već u prvom poluvremenu je trener Edi Hau morao dva puta da vrši izmene. Maler ih je poterao i nepun minut posle pogotka Rahima Sterlinga, kada je Džošua King uspeo da zatrese mrežu gostiju, ali je prethodno napravio faul, što nije promaklo sudijima, pa njegov pogodak nije priznat...

Zanimljivo, Bornmutu je ovo bio četvrti put u Premijer ligi da igra ponedeljkom i svaki put je poražen. Zapravo, nijednom nije postigao makar gol.

Reprezentativac Srbije, Aleksandar Kolarov, odigrao je ceo meč u timu Mančester sitija, a u finišu utakmice umalo se upisao u strelce.