"Koltovi" bez municije, Rostov ubedljiv

Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala Lige Evrope. Derbiji završeni pobedama gostiju, Fiorentina dobila u Menhengladbahu, dok je Šahtjor bio bolji u Vigu.

Krasnodar u Istanbul nosi "minimalac".

Predstavnik Rusije je u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope pobijedio Fenerbahče 1:0. Meč je riješen poslije samo četiri minuta. Domaćin je izveo tečnu akciju po lijevoj strani terena, a završena je centaršutom Vandersona i golom glavom Viktora Klasona.

Astra i Genk igrali su 2:2. Belgijanci su dva puta vodili, ali je predstavnik Rumunije uspio da pred kraj prvog i drugog poluvremena postigne golove i sačuva nadu za revanšu pred protivničkim navijačima. .

Oko toga ko će u narednu rundu dileme, sudeći po prvim utakmicama, neće biti u Lionu i Pragu. Olimpik je pobijedio u Alkmaru 4:1, dok je Rostov deklasirao Spartu 4:0.

Ni Ludogorec nije zablistao.

Kopenhagen je pobijedio 2:1, a bugarski predstavnik je tek u finišu uspao preko Kešerua da smanji rezultat. Napadač danske ekipe Andrija Pavlović je priliku sa klupe dobio u 71. minutu, dok je Uroš Matić bio starter. Za rođenog brata srpskog reprezentativca Nemanje, duel u Sofiji bio je debitantski u dresu Kopenhagena.

Pobjedu u gostima je ostvario i Šahtjor.

"Rudari" su savladali Seltu 1:0 golom Blanka u 26. minutu. Nemanja Radoja je zamijenjen u 67. Bernarderski je pogotkom u 44. minutu napravio lijepu uvertiru za navijače Fiorentine pred revanš u Firenci protiv Borusije Menhengladbah.

Genk je pred svojom publikom istim rezultatom bio bolji od Totenhema. Jedina utakmica koja je odigrana bez golova bila je u Pireju, gdje je Olimpijakos dočekao Osmanlispor.