PRIPREME: Zvezda neriješeno sa "samurajima"

Zvezda odigrala neriješeno sa Hirošimom - 1:1 na pripremama u Antaliji. Strijelac Vujadin Savić, propušteno dosta prilika.

PRIPREME: Zvezda neriješeno sa "samurajima" Izvor: MONDO

Ni u drugoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Antaliji, fudbaleri Crvene zvezde nisu pobijedili.

Poslije poraza od austrijskog Matersburga (0:1), lider jesenjeg prvenstva Srbije igrao je neriješeno sa japanskom Hirošimom 1:1.

Prije nedjelju dana, Partizan je pobijedio taj japanski tim 2:0.

Zvezda je povela golom Vujadina Savića u 47. minutu, a izjednačio je Morisaki u 65. minutu.

Crveno-bijeli su imali inicijativu u prvom dijelu meča, imali su i nekoliko prilika, prije svih Slavko Perović, ali nije bio dovoljno skoncetrisan.

Početkom drugog dijela Zvezda dolazi u vođstvo. Savić je poslije kornera odlično skočio i glavom poslao u mrežu Hirošime.

Japanski tim izjednačio je poslije neuspjele ofsajd zamke odbrane Zvezde.

Poslije tog trenutka, Zvezda je ponovo preuzela inicijativu, ali nije bilo završnice, a u pojedinim situacijama bolje su mogli da reaguju Aleksandar Jevtić, Kadu i Reljić.

"I kad pobedimo rećiću da je rezultat u drugom planu i zaista jeste. Ne osvajamo ovde bodove, nego se uigravamo. Video sam mnogo toga, ali za svoju belešku i sastanke sa igračima. Nastavljamo rad u jakom ritmu, jer do nastavka šampionata ima još dosta vremena", rekao je trener Vladimir Petrović i pohvalio svoje izabranike za borbenost.

ZVEZDA (I poluvreme): Stamenković, Ninkov, S. Đorđević, Vilotić, S. Reljić, Savio, Bogdanović, Mugoša, Trifunović, Lekić i Perović.

II poluvreme: Pavlović, B. Đorđević, Savić, Mikić, Ignjatijević, Isah, Nikolić, Jeremić, Kadu, M. Reljić i Jevtić

Do kraja priprema u Antaliji, Zvezda treba da odigra još dva meča, sa bugarskim Liteksom, 13. februara i dan kasnije i sa poljskim Lehom.

(MONDO - foto: FK Crvena zvezda)