PRIPREME: Voša pobijedila, Bilbija rešeta

Vojvodina pobijedila Temišvar sa 3:1. Nemanja Bilbija postaigao još dva gola i najavio da će na proljeće biti veliko pojačanje za "lale".

PRIPREME: Voša pobijedila, Bilbija rešeta Izvor: MONDO

Vojvodina je konačno pobijedila na pripremama u Turskoj. "Lale" su poslije tri remija (Košice i Sigma 1:1, Slovačko 3:3) savladale rumunski Temišvar sa 3:1 (1:1), a dvostruki strijelac bio je Nemanja Bilbija.

Mladi Banjalučanin postigao je pet golova u Antaliji i već pokazao da će biti veliko pojačanje za tim Branka Babića na proljeće.

Pored Bilbije u strijelce se upisao i Dušan Tadić, koji je postigao prvi gol na meču u 21. minutu.

Iako je Temišvar imao bolje prilike u prvom poluvremenu, na kraju tog dela rezultat je bio neriješen - 1:1. Rumunima je izjednačenje obezbijedio Magera u 45. minutu.

Uzbuđenja nisu izostala ni u nastavku. Temišvar je krenuo siloviti, a Vojvodina je znalački koristila kontranapade. Nemanja Bilbija je prvo u 71. minutu vratio prednost Novosađanima, da bi četiri minuta kasnije sa skoro 30 metara lobovao protivničkog golmana i postavio konačnih - 3:1.

Postoji mogućnost da do kraja priprema u Antaliji, fudbaleri Vojvodine, odigraju još jednu utakmicu. Protivnik bi trebao da bude Slavija iz Sofije.

Vojvodina: Kesić, Vulićević, Mojsov, Pleč, Nestorović, Katai, Tumbasević, Medojević, Tadić, Mrđa, Adams.

Igrali su još: Brkić, Karan, Đurišić, Faber, Novaković, Ađuru, Mitošević, Smiljanić, Bilbija, Đurovski, Šušnjar, Mudrinski.

Temišvar: Taborda, Bonfim, Lučin, Skutaru, Sepši, Jonesku, Aleksa, Burčeanu, Magera, Parks, Goga.

Igrali su još: Kjaku, Fuhs, Kozak.