Partizan izgubio od Kopra, igrali "bokseri"

Fudbaleri Partizana poraženi su u Sloveniji od tamošnjeg jesenjeg prvaka Kopra 2:1 u prijateljskom meču.

Partizan izgubio od Kopra, igrali "bokseri" Izvor: MONDO

Meč je obilježilo nekoliko detalja, a prije svih da su u prvom poluvremenu zajedno igrali "bokseri" iz Antalije - Marko Jovanović i Marko Lomić, kao i da je Partizan gotovo cijeli meč imao igrača više (Amir Karič je isključen u 9. minutu).

Jovanović i Lomić, koji su sukobom u Turskoj bacili u senku cjelokupne pripreme crno-bijelih, ipak su se "izvukli", pa ih je uprava kaznila samo novčano i to umanjenjem plate za 25 odsto.

Kopar je poveo u finišu prvog dijela, golom Vršića u 45. minutu iz slobodnog udarca, a izjednačio je Branislav Jovanović pravom "bombom" u 53. minutu. Pobjedonosni gol za domaćina postigao je Dalibor Radujko u 75. minutu.

U 86. minutu povrijedio se strijelac gola za Partizan Branislav Jovanović, pa su i crno-bijeli meč prinudno završili sa deset igrača na terenu.

Trener crno-bijelih Goran Stevanović prvo poluvrijeme počeo je sljedećom postavom:

Mladen Božović, Radenko Kamberović, Marko Jovanović, Mladen Krstajić, Marko Lomić, Ljubomir Fejsa, Radosav Petrović, Aleksandar Davidov, Nemanja Tomić, Saša Ilić, Kleo.

II poluvrijeme: Darko Božović, Marko Jovanović, Srđan Knežević, Vojislav Stanković, Lazevski, Brašanac, Branislav Jovanović, Moreira, Mijić, Brana Ilić, Dijara.

KOPER: Ervin Hasić, Andraž Struna, Amir Karič, Aleksandar Rajčević, Kristijan Polovanec, Dalibor Radujko, Nebojša Kovačević, Miran Pavlin (kap.), Dare Vršič, Saša Božičić i Mitja Brulc.

Kapiten Kopra Miran Pavlin je nekadašnji slovenački reprezentativac, koji je igrao na Svjetskom prvenstvu 2002. godine i na Prvenstvu Evrope 2000.

Kristijan Polovanec je bivši igrač zagrebačkog Dinama.

(MONDO - foto: FK Partizan)