FA KUP: Čelsi već u četvrtfinalu i čeka...

Gol Mihaela Balaka u 51. minutu meča osmine finala FA kupa slomio je otpor drugoligaša Kardifa na Stamford Bridžu.

FA KUP: Čelsi već u četvrtfinalu i čeka... Izvor: MONDO

Poslije toga, sve je bila pjesma za Čelsi u pohodu na odbranu trofeja osvojenog u finalu za sezonu 2008/09, protiv Evertona na Vembliju (2:1).

Do Balakovog gola, Kardif je odolijevao nedovoljno angažovanom Čelsiju, ali je na kraju ubjedljivo poražen - 4:1 (1:1).

Ekipu Karla Anćelotija na prepunom Stamford Bridžu u vođstvo je doveo Didije Drogba već u drugom minutu, ali je prije odlaska na odmor rezultat poravnao mladi reprezentativac Engleske, sa indijskim korijenima, Roki Majkl Čopra. Igrao se 34. minut kada je Čopra pogodio mrežu slavnijeg rivala za 1:1.

Ipak, svega šest minuta u nastavku bilo je potrebno Čelsiju da postavi stvari na svoje mjesto, a kada je to Balak i uradio, put ka četvrtfinalu bio je otvoren. Na 3:1 povisio je Danijel Staridž, nakon što mu se u noge vratila jedna loše prihvaćena lopta Drogbe pred golom gostiju.

Tačku na "i" stavio je rezervista Salomon Kalu, koji je u igru ušao umjesto Staridža. Napadač Obale Slonovače odlično je reagovao glavom na centaršut Fereire sa desnog boka. Portugalac je ovog popodneva dobio prednost u odnosu na Branislava Ivanovića.

Na klupi Čelsija bio je i Nemanja Matić, ali nije ulazio u igru.

Prije početka meča, minutom ćutanja, odata je pošta preminulom bivšem golmanu Partizana i Čelsija, Petru Boroti.

Anćeloti je nastavio pohod ka odbrani naslova prvaka FA kupa, a ekipi ide dobro i u Premijer ligi gde Čelsi drži prvo mjesto sa bodom prednosti u odnosu na Mančester junajted. Jedino takmičenje do sada, u kojem Čelsi nema nikakve šanse za trofej, računajući i Ligu šampiona, je Karling kup.

Na Vembliju, 28. februara, u finalu će igrati Mančester junajted i Aston Vila. Tog dana Junajted će braniti titulu osvojenu prošle sezone u finalu protiv Totenhema, kada su izvođeni penali (0:0, 4:1).

Finale 129. izdanja FA kupa, najstarijeg takmičenja po eliminacionom sistemu na svijetu, zakazano je za 15. maj na Vembliju. Ove sezone, u FA kupu učestvovalo je 762 ekipe.