BUNDES: Bajer ne da vrh, Van Nistelroj rešeta

Rud van Nistelroj sa dva gola za dva minuta odveo Hamburg do pobjede u Štutgartu. Bajer nastavlja sa trijumfima, "petarda" Verdera u Hanoveru.

BUNDES: Bajer ne da vrh, Van Nistelroj rešeta Izvor: MONDO

Bajer iz Leverkuzena ne posustaje u trci za titulom šampiona Njemačke, Rud van Nistelroj sa dva gola presudio meč svog Hamburga protiv Štutgarta, Verder razneio Hanover.

U 22. kolu Bundeslige sastali su se možda budući i bivši šampion Njemačke. Bajer iz Leverkuzena pobijedio je Volfsburg 2:1 i zabilježio je 13. trijumf u prvnstvu i ostao jedina neporažena ekipa u dosadašnjem toku takmičenja.

Bajer je "otvorio" goste u 48. minutu, poslije kardinalne greške golmana Lenca, kome je ispala lopta iz ruku, a Štefan Rajnerc je bio dovoljno priseban da munjevito reaguje. Derdiok je sjajnim udarcem glavom u 67. minutu nagovijestio novi trijumf Bajera, a poraz gostiju ublažio je Edin Džeko.

Imao je Volfsburg veliku šansu u 90. minutu, ali se Žosue izblamirao, jer je bio potpuno sam ispred golmana Bajera Adlera, ali je traljavo šutirao. Tako je Volfsburg već 10 utakmica bez pobjede!

Igrač koji je obilježio subotnje utakmice Bundeslige svakako je Holanđanin Rud van Nistelroj. U 65. minutu duela Štutgart - Hamburg, Van Nistelroj je ušao u igru, a tada je na semaforu pisalo 1:1.

Za 12 minuta, koliko je bio na terenu od ulaska sa klupe za rezerve, Holanđanin je postigao dva gola (u 75. i 77.) i najzaslužniji je što se Hamburg vraća sa gostovanja sa sva tri boda.

Za Štutgart, koji je prekinuo niz od pet trijumfa zaredom, od 57. minuta igrao je i reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović.

Verder je deklasirao Hanover 5:1, a već na poluvremenu bilo je 4:0! Ekipa iz Bremena tako je prekinula crnu seriju od osam kola bez slavlja.

Herta i dalje ne može da pronađe sebe, ali je uspjela da iščupa bod na svom stadionu protiv Majnca, koji je vodio.