PRIMERA: Pobjeda Reala za Ikerov jubilej

Real Madrid pobijedio Herez 3:0, ali slomio otpor domaćina tek u 64. minutu. Veliki jubilej Ikera Kasiljasa.

PRIMERA: Pobjeda Reala za Ikerov jubilej Izvor: MONDO

Iker Kasiljas je odavno ušao u anale jednog od najpoznatijih fudbalskih klubova na svijetu, a u meču protiv Hereza, u 22. kolu Primere, njegovi saigrači su ga "častili" za 500. utakmicu na golu "kraljevskog kluba".

Real je u gostima pobijedio ubijedljivo savladao Herez 3:0 i bar do nedelje će biti na samo dva boda daleko od Barselone. A Barsa u nedelju uveče gostuje Realovom velikom gradskom rivalu Atletiko Madridu.

Prema rezultatu, reklo bi se laka i ubijedljiva pobjeda Reala. Ali, nije bilo baš tako. Mučili su se "kraljevići" da slome otpor žilavog Hereza, za koji je debitovao Milan Smiljanić, i to im je uspjelo tek od 64. minutu, kada su za samo sedam minuta postigli tri gola.

Arbeloa je "načeo" Herez, a dokrajčio ga je Kristijano Ronaldo sa dva gola.

U prvom meču 22. kola, Valensija se obrukala protiv Sportinga u Hihonu. Domaćin u prethodna četiri kola nije uspio da osvoji ni bod, ali je proiv Valensije dugo imao prednost, kada je Mata spasao "slijepe miševe".