PRIPREME: Jevtić skratio muke crveno-bijelima

Crvena zvezda je pobjedila Slaviju iz Srpskog Sarajeva u prijateljskoj utakmici u Antaliji golom Aleksandra Jevtića - 1:0 (0:0).

PRIPREME: Jevtić skratio muke crveno-bijelima Izvor: MONDO

Trener jesenjeg šampiona Srbije Vladimir Petrović ukazao je priliku igračima koji su imali manju minutažu ili nisu učestvovali u prethodnoj pobjedi nad Liteksom (2:0). "Šareni" sastav je imao dosta muka da slomi otpor rivala.

Gol odluke viđen je u 56. minutu. Kadu je uposlio Jevtića, koji je ušao u šesnaesterac i sa 13 metara iskosa sa desne strane precizno naciljao suprotan ugao gola Slavije.

Pižon se odlučio da mu Mikić i Savić čine štoperski tandem, Reljić je bio na lijevom beku a Bojan Đorđević na desnom. U vezi su igrali Nikolić, Kadu, Mugoša i Lazović dok je napadački tandem bio standardan – Perović i Jevtić.

Šef struke Zvezde najviše zamjerki imao je na igru mladog Darka Lazovića.

Najjaču provjeru crveno-bijeli će imati u ponedjeljak kada će im rival biti Leh (16,30 po srednjeevropskom vremenu), a dan kasnije se vraćaju u Beograd.

CRVENA ZVEZDA: Pavlović, Đorđević, Mikić, Savić, S. Reljić, Nikolić, Mugoša, Kadu, Lazović, Jevtić, Perović.

Igrali su još : Bajković, M. Reljić i Jeremić.

SLAVIJA: Dujković, Milinković, Benović, Regoje, Stanković, Radonja, Perišić, Todorović, Oglećevac, Radovanović, Pušara.
Rad neriješeno sa Poljacima
Fudbaleri Rada odigrali su neriješeno u prijateljskoj utakmici na Kipru sa poljskim Slaskom iz Vroclava - 1:1.

"Građevinari" su poveli u 28. minutu pogotkom Marka Stanojevića, a konačan rezultat postavio je Tomaš Ševčuk u 84. minutu.

Posljednju prijateljsku utakmicu na Kipru fudbaleri Rada odigraće u ponedjeljak protiv Legije iz Varšave.