Samo Atletiko zna sa Barsom

Poslije skoro godinu dana Katalonci progutali gorku pilulu u prvenstvu. Opet su ih savladale "jorgandžije" - 2:1.

Samo Atletiko zna sa Barsom  Izvor: MONDO

Barselona više nije neporažena u prvenstvu. Aktuelnog šampiona Španije, Evrope i sveta zaustavio je madridski Atletiko.

Prethodni neuspjeh u Primeri katalonski tim doživio je od istog rivala, 1. marta 2009!

Atletiko Madrid - Barselona 2:1 (2:1).

"Jorgandžije" su načinile veliku uslugu ljutom, gradskom rivalu, Realu, koji je sada na samo dva boda od lidera. "Kraljevi" mogu da se zahvale Dijegu Forlanu i Simau Sabrosi čijim je golovima je domaćin na Visente Kalderonu stigao do ubedljive prednosti već u 22. minutu.

U devetom minutu Hoze Antonio Rejes je napravio slalom na sredini terena i kroz odbranu Barselone "izbacio" Dijega Forlana, koji se našao oči u oči sa golmanom Viktorom Valdesom i sa ivice šesnaesterca izvršio rutinsku egzekuciju - 1:0.

Samo 13 minuta kasnije bilo je 2:0. Portugalac je topovski šutirao iz "slobodnjaka" sa 25 metara iskosa sa leve strane, pored "živog zida", u "golmanov ugao" - 2:0.

Indisponirani gosti su uspeli već u 29. minutu da prepolove prednost Atletika, ali to je bilo sve od njih. Posle kornera sa leve strane, "buket igrača" je prosledio loptu na "drugu stativu" gde se nalazio usamljeni Zlatan Ibrahimović, koji je prihvatio poklon - 2:1.

Atletiko je ostvario tek drugu pobjedu nad Barselonom u poslednjih šest utakmica u kojima je pretrpio četiri poraza. Ujedno, "jorgandžije" su prekinule seriju od tri meča bez pobjede u šampionatu, a Barsi su prekinuli nisku uspjeha (pet uzastopnih "trojki".

U svakom slučaju, u nedjelju uveče slavio je cijeli Madrid.

Stepanov u mirnoj luci

Malaga nezadrživo grabi ka opstanku. Ekipa za koju igra Milan Stepanov bila je ubjedljiva u Santanderu (3:0), pa je od "već viđenog" drugoligaša dospjela daleko od opasne zone, jer je u poslednjih 13 kola Primere poražena samo od Real Madrida.

Direktni rivali u borbi za opstanak, Valjadolid i Saragosa, odigrali su "miroljubivo" - 1:1. Valjadolid je u minulih sedam utakmica osvojio samo tri boda zbog čega je na 18. mjestu tabele, dok je Saragosa poslije dve "vezane" pobjede odnijela "slađi dio kolača" sa gostovanja.

I Espanjol je u mirnoj luci pošto je treći put zaredom u prvenstbu bio bolji od Deportiva (2:0).

Almerija je vodila u predgrađu Madrida, Hetafe napravio preokret, ali su gosti stigli do boda pogotkom Sorijana u posljednjim trenucima meča.

Sevilja je savladala Osasunu na Sančez Pishuanu, a jedini strijelac bio je Luis Fabijano.