Džekin jubilarac za prekid loše serije Rome

Edin Džeko strijelac u pobjedi Rome protiv Palerma. Rimljani prekinuli niz od tri poraza.

Fudbaleri Roma ostvarili su rutinsku pobjedu u Palermu 3:0 u pretposljednjem meču 28. kola Serije A.

Pobjeda Rome nakon tri poraza u nizu u svim takmičenjima. Ukupno 20. trijumf ove sezone.

Uz to trener Rimljana Lućano Spaleti uspio je da odmori nosioce igre.

Na tabeli Juventus i dalje ima velikih osam bodova prednosti. Palermo sa druge strane je i dalje u opasnoj zoni ispadanja.

Palermo je dao gol u petom minutu iz gotovo nemoguće situacije. Pogriješio je golman gostiju Sćešni, ali sudije su poništile odličan gol Ilije Nestorovskog. Ostaje nedoumica da li je Makedonac bio u ofsajdu.

Ilija Nestorovski poništen golby goloviliga

Roma je povela u 22. minutu.

Granije je asistirao, a El Šaravi, koji je večeras dobio prednost u napadu u odnosu na Edina Džeku, je pogodio za 1:0. El Šaravi je tako savladao debitanta na golu Palerma Andreu Fulinjatija . Do večeras prvi golman, Hrvat Posavec ostao na klupi.

Trener Rome osim Džeke odmarao je večeras i De Rosija, Emersona i Strotmana, kao i golmana Alisona, koji je posljednjih par utakmica počinjao na golu. Manolas je suspendovan, dok je Peroti povrijeđen.

Džeko, Strotman i De Rosi, ušli su u igru u drugom poluvremenu.

Roma je igrala meč bez klasičnog špica, ali su brzi El Šaravi i Salah takozvane “lažne” devetke pravili puno problema odbrani domaćih.

Početkom drugog poluvremena Sćešni spašava Romu. Dijamanti je šutirao, a Poljak odbranio. Prethodni je Ridiger izgubio loptu na sredini terena.

Džeko je ušao u igru u 63. minutu umjesto asitenta kod gola Granijea.

Edin je imao odličnu šansu, ali je njegov volej sa nekih sedam osam metara završio visoko preko gola. Ni Karim Abdul Džabar, koga je upoznao prethodnog dana ne bi uspio da je dohvati.

Ubrzo se Džeko upisao u strijelce. Sjajan  gol je postigao reprezentativac BiH. Njegov 30. ove sezone, a 20. gol u seriji A. Majstorski je spustio loptu pored golmana Palerma za 2:0.  Igrao se 76. minut. Džekin gol nakon dvije utakmice posta.