"Ludilo" Intera!

Milanski tim je potpuno uništio Atalantu (7:1) uz dva "het-trika" argentinskog dvojca Maura Ikardija i Evera Banege!

Atalanta je u odličnoj formi stigla u Milano jer nije poražena na posljednjih sedam utakmica (čak pet pobjeda) i sa pristojnim šansama da se domogne plasmana u Ligu šampiona.

Međutim, klub iz Bergama je na stadionu "Đuzepe Meaca" u 28. kolu šampionata prošao kao bos po trnju!

Inter - Atalanta 7:1 (5:1)

Ikardi drugi golgeter Serije A

Argentinac Mauro Ikardi je sa tri današnja pogotka dospio na drugo mjesto liste najboljih strijelaca sa 20 golova, dva manje od napadača Torina Andree Belotija, a po jedan više od kapitena BiH i centarfora Rome Edina Džeke, Belgijanca Drisa Mertensa iz Napolija i Juveovog Argentinca Gonzala Iguaina.

Kapiten Intera Mauro Ikardi ih je u periodu od 17. do 26. minuta potopio "het-trikom" , da bi do poluvremena "petardu" sa dva pogotka kompletirao takođe Argentinac Ever Banega.

Uspjeli su gosti u finišu prvog dijela barem da spase čast golom Švajcarca Rema Frojlera na asistenciju reprezentativca Bosne i Hercegovine Ervina Zukanovića, a onim vječitim optimistima podare "mrvu" nade da se u drugom dijelu može dogoditi čudo.

Ali, naravno u fudbalu i životu čuda se ekstremno rijetko dešavaju što je u 52. minutu potvrdio i Roberto Galjardini, koji je postigao prvenac u Seriji A, ali nije proslavio pogodak jer je upravo iz Bergama stigao na "Meacu".

Inter kao da je danas bio "neki njemački tim", ni kod 6:1 crno-plavi nisu "povukli ručnu" već su nastavili da melju izabranike Đan Pjera Gasperinija.

Igrao se 68. minut kad je Banega po broju golova na ovom meču sustigao kapitena Ikardija, uhvativši iz slobodnog udarca golmana Etrita Berišu na "krivoj" nozi.

...

Ekipa Stefana Piolija je sa 17. pobjedom preskočila svog današnjeg rivala i zaposjela četvrtu poziciju na tabeli.

Promjena je bilo i u samom vrhu, gdje je Napoli sigurnim trijumfom nad Krotoneom (3:0) preskočio Romu na drugom mjestu barem do kasno večeras s obzirom da "vučica" gostuje u Palermu.

Osim zbog osvojenih bodova, na "San Paolu" se slavilo i zbog dvostrukog strijelca Lorenca Insinje, koji je u nedjelju odigrao 200. meč u dresu Napolitanaca.