PRIPREME: Remi Voše i "vanzemaljaca"

Novosadski superligaš odigrao 1:1 sa Saturnom, u do sada najjačoj provjeri na pripremama u Turskoj.

PRIPREME: Remi Voše i "vanzemaljaca" Izvor: MONDO

Strijelci Karjaka u 25. minutu iz "slobodnjaka" i Đurovski u 37. direktno iz kornera.

"Lale" su u ponedeljak nastavile seriju utakmica bez poraza u pripremnom periodu.

Poslije tri remija i dvije pobjede, došao je red na još jedan remi - 1:1 (1:1) protiv Saturna iz Moskovske oblasti, prošle sezone sedmoplasiranog tima ruskog prvenstva.

Vojvodina je zaigrala bez respekta prema najozbiljnijem protivniku ove zime, ali je ipak prva kapitulirala i to poslije prekida. U toku je bio 25. minut, kada je iskusni Andrej Karjaka iz slobodnog udarca sa oko 25 metara matirao Željka Brkića.

Dvanaest minuta kasnije, Karjaki se revanširao Mario Đurovski. Direktno iz kornera uputio je loptu ka golu popularnih "vanzemaljaca", čiji je golman Artjom Rebrov smušenom intervencijom dozvolio da ona završi u mreži - 1:1.

Obojica trenera su u drugom poluvremenu dala šansu potpuno novim postavama, igralo se tvrdo, sa puno trčanja i duela, a rezultat ostao nepromijenjen.

Branko Babić opredjelio se za sljedeći tim: Brkić, Vulićević, Nestorović, Pleč, Đurišić, Medojević, Tumbasević, Mrđa, Bilbija, Đurovski, Adams. Postepeno su u igru ulazili Karan, Novaković, Tadić, Mojsov, Faber, Stjepanović, Mudrinski i Mitošević.

Novosađani su zbog nepovoljnih vremenskih prilika u Srbiji odlučili da svoj boravak u Antaliji produže do kraja ove nedelje, tako da će odigrati bar još jedan trening meč.

(MONDO, arhivska fotografija: MN Press)