Ostrvljani po meri "orlova"!

Republika Irska i Vels odigrali za Srbiju. Austrija se namučila sa Moldavijom.

Srbija ostaje na vodećoj poziciji Grupe D! Posle tačno polovine kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018, naša reprezentacija ima isti broj bodova kao Republika Irska, ali bolju gol-razliku.

"Orlovi" su u petom kolu slavili u Gruziji 3:1, dok je Irska odigrala bez golova protiv Velsa.

Najbolji opis prvog poluvremena utakmice u Dablinu, koje je završeno bez ijednog šuta u okvir gola, dao je "Dejli Mejl":

Po povratku sa odmora Vels je bio opasniji, imao nekoliko dobrih napada, međutim Geret Bejl i družina, polufinalisti sa Evropskog prvenstva u Francuskoj prošlog leta, nisu uspeli da pronađu put do mreže domaćina, a posle isključenja Nila Tejlora u 70. minutumorali su da se posvete odbrani svog gola. Pored Tejlora, u Beogradu 11. juna za Vels zbog žutih kartona neće moći da igra i prva zvezda, Geret Bejl.

Irci su imali inicijativu, pritiskali, ali i oni nisu uspeli da poentiraju, tako da je utakmica završena najnepopularnijim rezultatom, ali i najpovoljnijim po reprezentaciju Srbije...

Istovremeno, Austrija je u Beču ugostila već prežaljenu Moldaviju i - prilično se namučila da osvoji tri boda (2:0), kojima se izjednačila sa Velsom na trećoj poziciji.

Dugo je domaćim igračima trebalo da slome otpor rivala, a konačno je uspeo Marsel Sabicer u 75. minutu, kada je glavom okrznuo loptu posle centaršuta Marka Arnautovića. Bilo je to dovoljno da ona završi na željenom mestu po Austrijance... Konačnih 2:0 u 90. minutu postavio je Martin Harnik udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Tabela Grupe D: Srbija 11, Republika Irska 11, Vels 7, Austrija 7, Gruzija 2, Moldavija 1.

U šestom kolu, 11. juna, sastaju se: Moldavija - Gruzija, Republika Irska - Austrija i Srbija - Vels.