BUNDES: Hofenhajm jači i od sudija

Borusija iz Menhengladbaha vodila 2:0 u Sinshajmu zahvaljujući arbitru, ali domaćin stigao do boda - 2:2.

BUNDES: Hofenhajm jači i od sudija Izvor: MONDO

Sudija Volfgang Štark je bio očajan u premijernom meču 23. kola Bundeslige. Zbog njegovih grešaka Borusija je na gostovanju Hofenhajmu vodila 2:0. Međutim, pravda je zadovoljena, jer je domaćin uspio da stigne do izjednačenja.

Štark je u 31. minutu dosudio penal za goste zbog igranja rukom iako se to desilo van kaznenog prostora. Kapiten Filip Daems je poklon pretvorio u vođstvo Borusije - 0:1.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, na stadionu u Sinshajmu viđena je repriza scene sa Alijanc arene od prije nekoliko dana kada je Bajern do pobjede nad Fiorentinom došao iz čistog ofsajda. Na gotovo identičan način gol je dao Roberto Kolauti, pomoćnik nije signalizirao nedozvoljenu poziciju, pa se ni Štark nije oglasio, samo je pokazao na centar.

Vedad Ibišević je uspio da prepolovi prednost Borusije u 69. minutu, a u 89. Štark je konačno pokazao na bijelu tačku i u šesnaestercu gostiju (zbog igranja rukom) iako je to mogao da učini i dva puta prije toga. Izjednačenje je donio Karlos Eduardo.

Poslije remija ekipa sa identičnim učinkom (sada imaju po osam pobjeda, pet remija i deset poraza), Hofenhajm je ostao na samo jednoj pobjedi u posljednjih deset utakmica.