SERIJA A: Inter sa devetoricom do boda

Meč Inter - Sampdorija proglašen je derbijem 25. kola Serije A, ali ostaće upamćen samo po borbenom duhu iskazanom na loš način.

SERIJA A: Inter sa devetoricom do boda Izvor: MONDO

Domaćin je krajem prvog poluvremena, u razmaku od sedam minuta, ostao bez isključenih Valtera Samjuela i Ivana Kordobe, dok je kod Đenovljana isključen Đampaolo Pacini u 74. minutu.

A golovi? Nije ih bilo... Rezultat 0:0 donio je Interu osam bodova viška u odnosu na Romu, koja u nedelju dočekuje Kataniju i ima šansu da šampionsku trku učini baš uzbudljivom.

Sampdorija se probila na četvrtu poziciju, sa koje bi mogli da je potisnu Napoli i Juventus, dok je Đenova sedma poslije impresivne pobjede nad Udinezeom - 3:0.

Za Đenovu je posljednjih 20 minuta odigrao Boško Janković, a Aleksandar Luković cio meč za crno-bijele sa Friulija.

Šta je sudiju Paula Taljaventa navelo da "upropasti" veče na stadionu Đuzepe Meaca? Svakako nepotrebna nervoza iskusnih igrača Intera.

Samjuel je u 28. minutu javno opomenut zbog oštrog starta nad Nikolom Pocijem, a tri minuta kasnije direktno isključenje zbog udaranja laktom istog igrača!

Kada se smirila gužva, Ivan Kordoba je odbio da se udalji na propisanih devet metara i zato dobio žuti karton. Umjesto da se poslije toga čuva isključenja, on je u 38. minutu oborio Pocija, a Taljaventa mu pokazao put u svlačionicu.

Zanimljivo je da brojčano nadmoćna Sampdorija nije smogla snage da stvori stopostotnu priliku. Najbolju je imala u 76. minutu preko Pocija (pošto je isključen i Pacini), a dva minuta kasnije Samjuel Eto je mogao da donese pobjedu lideru, ali je njegovu "bombu" ukrotio Marko Storari.