PRIMERA: Dragutinović vladar Baleara

Sevilja pokvarila stopostotan učinak Majorke na domaćem terenu. Barselona deklasirala Rasing (4:0), Deportivo bolji od Hereza.

PRIMERA: Dragutinović vladar Baleara Izvor: MONDO

Maksimalnih 30 bodova iz deset utakmica na stadionu Son Moi glavni su razlog što je Majorka poslije više od pola sezone bila ozbiljan kandidat za plasman u evrokupove, možda čak i u Ligu šampiona.

Ali svakoj seriji jednom dođe kraj, a u slučaju ekipe sa Balearskih ostrva, to se dogodilo u 23. kolu Primere, u okršaju sa Seviljom - 1:3.

Na početku se sve odvijalo po ustaljenom šablonu, jer je Majorka povela već u petom minutu. Izjednačio je Hezus Navas sredinom prvog poluvremena, ali je sudija prestrogim isključenjem opet usmjerio stvari na "vodenicu" domaćina.

Ipak, Teišeira Vitijenes je u 45. minutu odlučio da "kompenzuje" Sevilju, pa je crvenim kartonom Ramisu vratio stvari u ravnotežu - nastavilo se 10 protiv 10. I u takvom odnosu snaga bolje se snašla Sevilja.

Goste je doveo u vođstvo Ivica Dragutinović. Srpski veteran u 57. minutu je izveo slobodan udarac sa namjerom da centrira, međutim, lopta je poprimila neočekivanu putanju i odsjela u mreži - 1:2. Pet minuta kasnije, Dijego Peroti rutinski je krunisao akciju Navasa i Luisa Fabijana i tu je priči bio kraj.

Isključenje Didijea Zokore u posljednjim trenucima nije moglo da ugrozi slavlje bijelo-crvenih, poslije kojeg samo Real ima sve pobjede na svom bunjištu (11-0-0), dok drugi učinak, ispred Majorke, ima Barselona (10-0-1).

Katalonci su poslije prvog poraza u sezoni, protiv Atletika u Madridu, nastavili da melju.

Na Nou Kampu je sve bilo jasno poslije pola sata igre. Barselona je od 7. do 34. minuta postigla tri gola za ubjedljivu pobjedu nad Rasingom iz Santandera.

Deportivo je krenuo u istom stilu - postigavši dva pogotka u prvih šest minuta, ali je onda stao, a Herez samo ublažio poraz u 38. minutu.