Valensija u usponu, Granadi nema spasa

Treća uzastopna pobeda "slepih miševa" i treći uzastopni poraz Granade na domaćem terenu.

Ekipa Valensije potvrdila je dobru formu na gostovanju Granadi, u nedeljnom "matineu" - 1:3 (0:2).

Simone Zaza je golovima u 19. i 21. minutu stavio domaćinu do znanja da nema šta da traži, a Santi Mina je u 55. povisio na 0:3.

Gol Ponsea u 65. minutu dao je crveno-belima lažnu nadu, pošto preokreta, prema prikazanoj igri, nije bilo "ni u najavi".

Valensija se trećom uzastopnom pobedom stabilizovala u sredini tabele, dok je Granada nakon dobrog januarskog prelaznog roka i nekoliko obećavajućih rezultata tokom februara, ponovo u dubokoj krizi.

Klub iz Andaluzije, delimično i zbog teškog rasporeda, osvojio je samo bod iz poslednjih šest kola, tako da će i posle ovog vikenda ostati na 19. mestu, prilično daleko od zone spasa.