"Kraljevska svađa" oko penala

Španska televizija “Canal +” otkrila svađu "galaktikosa" Kristijana Ronalda i Ćabi Alonsa na utakmici Reala i Viljareala.

"Kraljevska svađa" oko penala Izvor: MONDO

Madriđani su u nedjeljnom meču 23, kola Primere ispalili šest “torpeda” u “žutu podmornicu” i pobjedom od 6:2 stigli na dva boda zaostatka za Barselonom, ali sjenku na sve to bacio je incident na kraju meča.

Tri minute prije posljednjeg sudijskog zvižduka pri rezultatu 5:2 Realu je dosuđen jedanaesterac kojim je trebalo samo potvrditi više nego ubjedljiv trijumf, ali problem je bio koji od “kraljeva” će to da uradi.
Najskuplje pojačanje Reala prošlog ljeta Kristijano Ronaldo shvatio je to kao svoju dužnost i krenuo da izvede najstrožu kaznu.
S tim se nije složio Ćabi Alonso pa je odlučio da stvar, tačnije loptu, uzme u svoje ruke, što je izazvalo raspravu Portugalca i Španca, koju je prikazala španska televizija.

“Kris, daj je meni”, rekao je Alonso koji je silno želio da postigne svoj prvenac u dresu “kraljevskog kluba”,
Portugalac je ignorisao saigrača, ali španski reprezentativac nije odustao.

“Nisam još zabio gol. Daj da zabijem, Daj mi.”

“Sljedeći put, obećavam”, pokušao je Ronaldo da se otarasi upornog Alonsa.

“Ne, stani. Ostavi mi ovaj. Daj mi loptu”, iznervirao se Alonso i uzeo loptu od Ronalda, a zatim sigurno realizovao najstrožu kaznu.

Ronaldov odgovor bilo je odbijanje da proslavi pogodak sa saigračima. Umjesto toga samo je odšetao na svoju polovinu terena.

Zanimljivo je da su navijači Reala tokom rasprave Ronalda i Alonsa svo vrijeme skandirali ime kapitena Raula, koji je nekoliko minuta prije ušao u igru zamijenivši Kaku.

Iako se Raul u posljednje vrijeme našao u sjenci skupo plaćenih zvijezda, najvjerniji navijači očigledno nisu zaboravili legendu kluba.