"Iks" u Dablinu, prilika za Srbiju!

U jednom od dva derbija šestog kola Grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018, Irska i Austrija igrali 1:1 u Dablinu. Austrijanci sve dalje od Rusije.

Vrelo je na "vrhu" Grupe D u borbi za Mundijal 2018!

Republika Irska bila je na podu, ali se digla zadala udarac Austriji i umalo je srušila. Posle 90 minuta paklene borbe u Dablinu, jedan od derbija 6. kola Grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo završen je nerešeno - 1:1 (0:1).

UŽIVO: Srbija - Vels

Domaćin je bio na korak od poraza, nije iskoristio nekoliko odličnih šansi da anulira prednost tima Marcela Kolera, koji je poveo u 31. minutu preko Martina Hinteregera.

Aus

Ali, odlične prilike za "overu" tri boda propustila je i Austrija, a onda je usledila kazna.

Tekao je 85. minut na Aviva stadionu kada je Džonatan Volters iskoristio očajnu igru Aleksandra Dragovića i konačno savladao vrlo dobrog Hajnca Lindnera.

Pogubljeni gosti mogli su da ostani i bez boda, ali je u narednom napadu opravdano poništen gol Ircima zbog faula.

Irska

Srbija protiv Velsa ima imperativ pobede i veliku šansu da u sam finiš kvalifikacija uđe kao prvi favorit za plasman na Svetsko prvenestvo.

U drugom meču grupe D Moldavija je vodila 2:0 kod kuće protiv Gruzije, međutim na kraju je uspela samo da osvoji bod - 2:2 (2:0).

Ukoliko Srbija savlda Vels imaće dva boda više od Irske i priliku da 2. septembra protiv Moldavije u Beogradu sačuva ili uveća prednost, jer će istog dana Irska gostovati neugodnoj Gruziji, a Vels tražiti poslednju šansu za baraž protiv Austrije u Kardifu.